RÁNA. Radko Gudas z Tampy Bay při střelbě.

RÁNA. Radko Gudas z Tampy Bay při střelbě. | foto: Reuters

Obránce Gudas gólem přispěl k výhře Tampy Bay na ledě Toronta

• 2
Nejen hattrick uzdraveného kanonýra Stevena Stamkose, ale také třetí trefa sezony z hole řízného obránce Radka Gudase stála za středeční výhrou hokejistů Tampy Bay v poměru 5:3 na ledě Toronta. V souboji obhájců Stanley Cupu a aktuálních lídrů tabulky NHL uspělo Chicago nad St. Louis jasným výsledkem 4:0.

Gudas překonal brankáře Jamese Reimera už po 59 vteřinách hry od zahajovacího buly hned z první střely Tampy Bay v zápase. Při zakončení od modré čáry využil zakrytého výhledu domácího gólmana, jenž v dalším průběhu lovil ze sítě ještě čtyři puky.

1. David Krejčí (BOS), 69z. - 60b. (16+44)
2. Jaromír Jágr (NJD), 69z. - 59b. (22+37)
3. Jakub Voráček (PHI), 68z. - 49b. (18+31)
4. Radim Vrbata (PHX), 67z. - 47b. (19+28)
5. Ondřej Palát (TBL), 69z. - 46b. (18+28)
6. Patrik Eliáš (NJD), 54z. - 45b. (16+29)
7. Jiří Hudler (CGY), 62z. - 44b. (14+30)
8. Martin Hanzal (PHX), 56z. - 38b. (15+23)
9. T. Plekanec (MTL), 70z. - 37b. (17+20)
10.M. Židlický (NJD), 68z. - 36b. (10+26)

Toronto sice nejprve otočilo nepříznivý úvod, když se prosadili Phil Kessel a Nikolaj Kuljomin, poté ovšem ovládl dění na ledě Steven Stamkos. Kanadský útočník, hrající svůj sedmý zápas po návratu z čtyřměsíční rekonvalescence se zlomenou pravou nohou, slavil góly v 14., 16. a 26. minutě.

Čistým hattrickem tak poslal Lightning do vedení 4:2. V závěrečné dvacetiminutovce pak skóre již jen kosmeticky pozměnili snížením domácí Jake Gardiner a úpravou na finálních 5:3 Tyler Johnson, jenž v 53. minutě využil přesilovou hru.

I přes pět vstřelených branek Tampy tentokrát zůstal bez bodu Ondřej Palát, jenž se prosadil v předchozích pěti duelech za sebou. Kromě porážky Maple Leafs fanoušci neradi viděli ještě nešťastnou chvíli z úvodní třetiny, kdy se po nárazu hlavou do mantinelu zranil obránce Paul Ranger. Ledovou plochu opouštěl na nosítkách a byl převezen k vyšetření do nemocnice.

Chicago si hladce poradilo s vedoucím St. Louis

Zajímavou konfrontaci nabídl středeční zápas v Chicagu. Domácí Blackhawks z pozice obhájců Stanley Cupu přivítali aktuálního lídra soutěže ze St. Louis v sestavě s trojicí Čechů - Romanem Polákem, Vladimírem Sobotkou a Dmitrijem Jaškinem.

Fanoušci opouštěli vyprodanou arénu United Center spokojeni, když jejich oblíbenci zvítězili hladce 4:0. Jedinou kaňkou na úspěšném představení bylo zranění hvězdy Patricka Kana, jemuž hostující Brenden Morrow v pádu přilehl nohu a poslal tak amerického reprezentanta předčasně do kabin.

Trenéra Chicaga Joela Quennevilla, jenž oslavil jubilejní 700. výhru kariéry v NHL, svými góly potěšili Duncan Keith, Andrew Shaw, Marcus Kruger a Ben Smith.

Utkání mělo ještě jednoho oslavence poté, co slovenský forvard Blackhawks Michal Handzuš nastoupil ke svému 1000. zápasu zámořské kariéry. Český zadák Michal Rozsíval kvůli zranění v dolní části těla nenastoupil. Mezi třemi hvězdami zápasu nemohl chybět domácí brankář Corey Crawford, jenž na čisté konto potřeboval 23 zákroků.

Winnipeg v prodloužení udolal Colorado

Už ve třetím zápase za sebou se hokejisté Winnipegu museli obejít o služby českého reprezentanta Ondřeje Pavelce, jenž se zranil 14. března v duelu proti Rangers.

Ze tří startů bez své brankářské jedničky však Jets dokázali i tak urvat dvě výhry. Po nedávném triumfu 7:2 nad Dallasem ve středu s náhradníkem Alem Montoyou pro změnu udolali 5:4 po prodloužení Colorado.

První hvězdou duelu byl zvolen kapitán Jets Andrew Ladd, jenž se v řádné hrací době podílel na remíze 4:4 dvěma góly. Vítěznou trefu utkání obstaral v 62. minutě americký reprezentační forvard Blake Wheeler.

Toronto - Tampa Bay 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)
4. Kessel, 11. Kuljomin, 49. Gardiner - 14., 16. a 26. Stamkos, 1. Gudas, 53. Johnson. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19 585.

Vancouver - Nashville 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
47. Jensen, 48. Edler. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18 910.

Winnipeg - Colorado 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
4. a 45. Ladd, 13. Tangradi, 33. E. Kane, 62. Wheeler - 1. O'Reilly, 18. Landeskog, 40. Holden, 51. McLeod. Střely na branku: 27:27. Diváci: 15 004.

Chicago - St. Louis 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
20. Keith, 36. Shaw, 46. Krüger, 48. B. Smith. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21 640.