• 0
Standardní situace jako například rohový kop jsou ideální příležitostí na vstřelení gólu. V duelu 17. kola přeboru Plzeňského kraje mezi rezervou Rokycan a Holýšovem tuto možnost zužitkovaly oba týmy, přičemž první branka domácích fotbalistů nepadla po klasickém schématu centr, hlavička a trefa. Podívejte se na video.

Domácí tým se dostal do vedení už v 7. minutě. Zahrával rohový kop, míč se snášel do pokutového území, jenže si žádný rokycanský hráč nenašel ideální místo pro gólovou hlavičku, a tak jeden z holýšovských fotbalistů poslal balón do větší vzdálenosti od branky.

Ovšem ne dostatečně daleko. Z druhé vlny totiž přiběhl Tobrman, který napřáhl z asi dvaceti metrů a míč se obloukem snesl k pravé tyči.

Hosté vyrovnali až v druhé půli, konkrétně v 59. minutě. Zase padla branka po rohovém kopu, tentokrát ale běžnějším způsobem, když Staněk hlavičkoval balón za záda rokycanského gólmana.

Tři body za vítězství nakonec vybojovali domácí. O konečném výsledku rozhodl druhým gólem v utkání Tobrman. Ten dostal ideálně načasovanou přihrávku do běhu a ze strany propálil holýšovského brankáře.

Dvanácté Rokycany B se tak přiblížily na dva body od Holýšova a pomalu unikají sestupovým vodám. Na poslední Stod, který si v 17. kole poradil s rezervou Domažlic 3:1, mají sedmibodový náskok.

Vedoucí tým plzeňského přeboru z Kolovče velebí exligového útočníka Tomáše Doška. Jedinou přesnou trefou rozhodl zápas v Přešticích a Koloveč se dívá na druhé Vejprnice s třináctibodovým odstupem.

Výsledky 17. kola: Rokycany B - Holýšov 2:1, Chotíkov - Hor. Bříza 3:2, Bolevec - Rapid Sport 1:3, Vejprnice - Horažďovice 1:1, na pen. 5:4, Stod - Domažlice B 3:1, Nepomuk - Příkosice 2:3, Přeštice - Koloveč 0:1, Luby - Klatovy 0:3.

1. Slavoj Koloveč 17 13 4 0 67:19 46
2. SK Slavia Vejprnice 17 10 2 5 38:24 33
3. ZKZ Horní Bříza 17 11 0 6 39:31 33
4. SK Klatovy 1898 17 10 2 5 30:24 32
5. TJ FC Chotíkov 1932 17 8 4 5 50:33 29
6. SKP Rapid Sport 17 8 3 6 31:30 28
7. FK Horažďovice 17 8 1 8 30:30 25
8. Přeštice 17 7 2 8 23:27 24