• 0
Když se rozcházeli na zimní přestávku Pražská teplárenská přeboru, byli fotbalisté Unionu Vršovice na třetím místě tabulky. Jenže po dvou odehraných jarních kolech získali jediný bod, klesli na sedmou příčku, a navíc se zatím gólově neprosadili. V duelu 17. kola remizovali s Radotínem 0:0. Podívejte se na video.

"Na to, že to byl šlágr kola, tak to nebyl žádný šlágr," zhodnotil zklamaně utkání kouč Vršovic Pavel Gregor pro fotbalpraha.cz. "Nehráli jsme dobře. Ale to ani Radotín. Z obou stran to bylo zklamání. Výsledek 0:0 odpovídá tomu, co jsme předvedli," dodal.

Oba týmy si vytvořily několik vyložených šancí, přesto se během devadesáti minut nenašel žádný úspěšný střelec. Buď hráči pálili do brankáře, či jejich střely létaly mimo.

A Vršovice tak postupně nabírají větší a větší ztrátu na první Královice, nyní už je devítibodová. To Radotín hraje v klidném středu tabulky a nemusí se příliš strachovat o sestup do 1. A třídy.

Na druhou stranu ani postup do divize nevypadá jako reálný scénář. "Jsme ve středu tabulky, kde se o nic nehraje. Nebránili bychom se tomu, kdybychom hráli nahoře," řekl radotínský bek Tomáš Bláha.

"Máme sice jen bod ze dvou jarních zápasů, ale herně je to docela slušné. Je to jen otázka toho, abychom dávali góly a vyhrávali," přeje si.

Povede se to už o víkendu, kdy Radotín na svém hřišti přivítá dvanáctou Přední Kopaninu?

Union Vršovice - Radotín 0:0

Ostatní výsledky 17. kola: Uhříněves - Admira B 1:4, ČAFC - Třeboradice 5:1, Háje - US Praha 1:1, Libuš - Bohemians B 6:0, Zbraslav - Meteor VIII B 0:0, Královice - Motorlet B 0:0, Př. Kopanina - V. Žižkov B 2:1.

1. Sokol Královice 17 10 5 2 44:28 35
2. FK Admira Praha B 17 8 5 4 38:30 29
3. ČAFC Praha 17 8 3 6 43:29 27
4. SK Uhelné sklady Praha 17 7 6 4 27:19 27
5. FK Viktoria Žižkov B 17 7 5 5 29:21 26
6. FK Meteor Praha VIII B 17 7 5 5 35:30 26
7. SK Union Vršovice 17 8 2 7 22:20 26
8. FSC Libuš 17 7 3 7 36:28 24