Fotbalový trenér Luděk Klusáček | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Klusáček po premiéře: Hlavně jsem se hráče snažil povzbudit psychicky

• 0
"Pro nás bylo moc důležité v tomhle zápase uspět, potřebovali jsme umazat tu ztrátu, kterou jsme měli na mužstva před námi," poznamenal spokojeně Luděk Klusáček, od minulého úterý nový kouč fotbalistů Bohemians 1905, když na lavičce vystřídal odvolaného Jozefa Webera.

Klusáček tak svou trenérskou éru ve vršovickém Ďolíčku odstartoval vítězstvím. A klokani těsnou výhrou 1:0 nad Libercem nejenže umazali bodovou ztrátu, ale dokonce o skóre přeskočili Ostravu a v tabulce už nejsou poslední. Dočkali se tříbodového zisku poprvé od loňského 14. září, kdy v 8. kole vyhráli 3:1 v Ostravě.

"Naše vítězství je určitě zasloužené, protože jsme měli mnohem víc šancí, bohužel ale nevyužitých," řekl dále Klusáček.

Sedmačtyřicetiletý trenér si u svých svěřenců pochvaloval především první poločas: "Ten byl z naší stránky opravdu fotbalový. Zatímco druhou půli jsme zase poctivě odmakali."

Gól jste vstřelili těsně před přestávkou. Jaké pokyny jste v té pauze mužstvu dával?
Hlavně jsem zdůrazňoval, že se nesmíme zatáhnout a soustředit se jen na bránění. Jenže kvalita libereckého soupeře se zkrátka projevila a my se v té druhé půli dostávali pod tlak. Ale právě tou poctivou prací jsme těsný náskok uhájili.

Jak jste snažil na hráče působit poté, co jste nastoupil do funkce?
Na nějaké velké a zásadní věci není za tak krátkou dobu čas. Poprvé jsem vedl trénink v úterý a to jsme ještě nebyli kompletní, protože někteří hráči byli v pondělí s juniorkou a tak druhý den jen vyklusávali. Ale předtím jsem si na videu prohlédl pár předchozích zápasů, tak jsem se snažil s mužstvem pracovat na zlepšení nějakých taktických návyků, jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Ale hlavně jsem se hráče snažil povzbudit psychicky, což se snad podařilo.

Co jste říkal na útočníka Lietavu? Ten jediným gólem zápasu zařídil vítězství, ale po zimním příchodu do Bohemians se v předchozích třech utkáních střelecky neprosadil, byť zařídil gól proti Spartě.
Téměř každý útočník mívá období, že mu tam padá všechno, ale na druhou stranu ho zase potkávají časy, kdy ne a ne dát gól ať se snaží sebevíc. A Ivan měl v posledních zápasech taky smůlu, třeba minule na Slovácku. Samozřejmě jsem rád, že tu střeleckou smůlu protrhl. Byl jsem s ním pochopitelně spokojený a doufám, že bude góly dávat dál.