• 0
Každý fotbalista, jenž má prvoligové zkušenosti a zakotví v některém z klubů v nižších soutěžích, je požehnáním nejenom pro tým, ale i pro diváky. Platí to i v případě Tomáše Hrdličky, který se v 16. kole Pražská teplárenská přeboru nádherně trefil z přímého kopu, či Tomáše Poláčka. Ten z hranice velkého vápna vyslal přesnou přízemní střelu. Podívejte se na video.

Dvaatřicetiletý středopolař Tomáš Hrdlička, který mimo jiné nasbíral 105 startů za pražskou Slavii anebo odehrál 47 zápasů za Mladou Boleslav, přispěl k průběžnému vedení Libuše na hřišti rezervy Meteoru VIII.

Hrála se 13. minuta utkání, hosté vedli 1:0 a právě Tomáš Hrdlička navýšil vedení už o dva góly, když se ujal exekuce přímého kopu.

Nádherně obstřelil zeď a míč přesně nasměroval do horního růžku Voskovy branky.

NEPROJDEŠ. Tomáš Hrdlička (vlevo) z Mladé Boleslavia nechce pustit jabloneckého Anese Haurdiče.

Jenže to byl poslední zásah Libuše. Pak už se trefovali jenom hráči domácích a díky zásahům Vobořila a Studničky stihli ještě do přestávky srovnat. A forvard Hrdina obrat v 62. minutě dokonal.

Trenér Libuše Zdeněk Hruška se po utkání hodně zlobil. "Fotbal se nehraje jen do stavu 2:0. Měli jsme další šance, ty jsme nedali a pak jsme přestali hrát, což soupeř potrestal. Takhle ztratit zápas, to by se nám s takto zkušenými hráči nemělo stávat. Soupeř to potrestal po zásluze, mohli jsme dostat i další góly," povídal pro web fotbalpraha.cz.

Ani kouč rezervy Meteoru VIII nebyl po zápase úplně spokojený. "Do zápasu jsme se dostali gólem na 2:1 a pak byli až do konce lepší, i když nějaká okénka vzadu byla. Takhle nervózní to ale nemělo být. Když se nám povedlo z 0:2 jít na 3:2 a měli jsme další šance, tak jsme měli nějakou proměnit a bylo by to. Do dvacáté minuty jsme byli na ručník, pak jsme ale byli lepší," uvedl.

To bývalý ligový záložník Tomáš Poláček se oproti Tomáši Hrdličkovi mohl nejen radovat z gólu, ale i z vítězství. Přední Kopanina si totiž poradila s Vršovicemi 3:0 a právě Poláček otevřel skóre zápasu.

Mladoboleslavský Tomáš Poláček (vpravo) se snaží obejít libereckého Tomáše Frejlacha.

Hráč, který kupříkladu sedmnáctkrát nastoupil za Spartu nebo má na kontě 54 startů za Mladou Boleslav, se v 15. minutě odpoutal od třech bránících protihráčů a přesnou přízemní střelou z asi sedmnácti metrů překonal gólmana Mahu.

Definitivně o vítězství Přední Kopaniny rozhodl dvěma brankami v závěrečné čtvrthodince střídající záložník Píšek.

Kouč domácích Salem Hebousse ale našel ve výkonu svých svěřenců nedostatky. "Výsledek je pro soupeře dost krutý, tak jednoznačné to nebylo. Pomohlo nám to, že jsme dali první branku zápasu. Museli to otevřít a my jsme chodili do brejků. Měli jsme to rozhodnout už v první půli. Trošku nám vázla sehranost, v útočné fázi bylo hodně nepřesných přihrávek," řekl pro web fotbalpraha.cz.

Výsledky 16. kola: Př. Kopanina - U. Vršovice 3:0, Radotín - Královice 1:2, Motorlet B - Zbraslav 4:1, Meteor VIII B - Libuš 3:2, Bohemians B - Háje 0:1, US Praha - ČAFC 2:0, V. Žižkov B - Admira B 2:1, Třeboradice - Uhříněves 3:0.

1. Královice 16 10 4 2 44:28 34
2. Viktoria Žižkov B 16 7 5 4 28:19 26
3. Uhelné sklady 16 7 5 4 26:18 26
4. Admira B 16 7 5 4 34:29 26
5. Meteor B 16 7 4 5 35:30 25
6. Vršovice 16 8 1 7 22:20 25
7. ČAFC 16 7 3 6 38:28 24
8. SC Radotín 16 6 4 6 28:28 22