• 0
S podzimem se fotbalisté Vejprnic rozloučili prohraným penaltovým rozstřelem, ale vstup do jarní části zvládli na jedničku. V 16. kole přeboru Plzeňského kraje zavítali na hřiště rezervy třetiligových Domažlic, a i díky "gólu do šatny" si odvezli všechny tři body. Podívejte se na video.

Domažlice B držely bezbrankový stav duelu až do času 44:46, kdy Vejprnice udeřily poprvé.

Jeden z hráčů hostů zatáhl míč po pravé straně a centroval do velkého vápna, kde měli domácí fotbalisté převahu čtyři na dva. Přesto brance nezabránili. Vejprnický hráč se nejprve pokoušel o technickou střelu, ale ta mu nevyšla. Balónu se nakonec zmocnil Grätsch, který v pádu dopravil míč do sítě.

Šest minut po začátku druhého poločasu padla asi nejhezčí branka tohoto zápasu. Hosté měli výhodu volného přímého kopu z asi osmnácti metrů a exekuce se ujal Lhotka, jenž nevymýšlel žádné centry do ohně. Místo toho obstřelil zeď a balón zaplul do sítě.

Poslední gól padl v závěru 55. minuty, když na konečných 3:0 pro hosty upravoval Puhlovský.

I po startu jarní části sezony jsou Vejprnice na třetím místě tabulky, na vedoucí tým plzeňského přeboru z Kolovče ovšem ztrácí dvanáct bodů.

Koloveč sice zvítězila nad Nepomukem až v penaltovém rozstřelu, remízu v základní hrací době 2:2 zařídil bývalý ligový útočník Tomáš Došek.

Výsledky 16. kola: Luby - Přeštice 0:1, Koloveč - Nepomuk 2:2, na pen. 4:3, Příkosice - Stod 2:3, Domažlice B - Vejprnice 0:3, Horažďovice - Bolevec 2:1, Rapid Sport - Chotíkov 3:1, Hor. Bříza - Rokycany B 3:1, Klatovy - Holýšov 4:0.

1. Slavoj Koloveč 16 12 4 0 66:19 43
2. ZKZ Horní Bříza 16 11 0 5 37:28 33
3. SK Slavia Vejprnice 16 10 1 5 37:23 31
4. SK Klatovy 1898 16 9 2 5 27:24 29
5. TJ FC Chotíkov 1932 16 7 4 5 47:31 26
6. SKP Rapid Sport 16 7 3 6 28:29 25
7. FK Horažďovice 16 8 0 8 29:29 24
8. Přeštice 16 7 2 7 23:26 24