• 0
Ani Krupka, ani Bílina, ale Litoměřice. Start jarní části sezony přeboru Ústeckého kraje přinesl změnu v čele tabulky, kam se vyšvihli fotbalisté Litoměřic. Ti porazili Modrou jednoznačně 4:0, a navíc jejich góly padly po povedených akcích. Podívejte se na video ze 16. kola.

Hned první branka utkání stojí za zhlédnutí. Padla ve 24. minutě po rohovém kopu. Ten zahrával domácí kapitán Grunert a centroval, vlastně střílel milimetrově přesně.

Od rohového praporku letěl balón k bližší tyči a žádný z litoměřických hráčů nemusel míč nijak tečovat ani ho usměrnit. Balón jednoduše "zaplul" do sítě a domácí se ujali vedení. "Jakubovi (Grunertovi) pomohli navíc spoluhráči, kteří to u tyčky dobře odblokovali," zhodnotil první brankovou akci sportovní manažer Litoměřic Jaroslav Zlata pro klubový web.

I gól na 2:0 se zrodil po pohledné akci. Po rychlém ťukesu ve středu pole dostal v 64. minutě ideálně načasovanou přihrávku Hála, který přízemní střelou překonal brankáře Modré.

Necelou čtvrthodinu před koncem duelu už domácí vedli tříbrankovým rozdílem. Filip Novotný předvedl rychlý sprint už od půlicí čáry, proháčkoval se mezi beky soupeře a běžel sám na gólmana, jemuž poslal míč přesně mezi nohy.

Filip Novotný pálil v 85. minutě ještě jednou a zvýšil na konečných 4:0 pro nového lídra ústeckého přeboru. Jeden z jeho protihráčů zasekl na hranici velkého vápna míč a poslal ho na volného Novotného, jenž vystřelil z asi osmnácti metrů. Balón se vysokým obloukem snesl do branky a gólman Modré se natahoval, jak mohl, ale nedosáhl na něj.

Protože dosud vedoucí Krupka podlehla čtrnáctým Modlanům 1:2, klesla na třetí místo. Bývalý ligový klub z Blšan ztrácí na čelo tři body, v prvním jarním kole zdolal Kadaň až na penalty.

Výsledky 16. kola: Děčín - Proboštov 0:2, Litvínov - Hor. Jiřetín 2:1 na pen., Bílina - Louny 1:2 na pen., Litoměřice - Modrá 4:0, Březno - Milešov 0:1 na pen., Blšany - Kadaň 4:3 na pen., Krupka - Modlany 1:2, Neštěmice - Vilémov 1:0.

1. Litoměřice 16 9 6 1 37:15 35
2. Bílina 16 8 6 2 28:10 35
3. Krupka 16 9 5 2 43:20 34
4. Blšany 16 10 2 4 45:25 33
5. Proboštov 16 7 4 5 34:28 29
6. Vilémov 16 8 3 5 40:26 28
7. Litvínov 16 7 4 5 32:22 26
8. Modrá 16 7 3 6 22:26 26