• 0
Za Viktorii Žižkov odchytal slovenský gólman Peter Bartalský 49 utkání, jeden zápas hrál i za Slovan Bratislava, pak se mihl kupříkladu v Trenčíně, na podzim působil v kádru třetiligových Jiren. Se startem jarní částí sezony zamířil do vedoucího týmu divize C, do Nové Paky, které hned v prvním duelu pomohl k třem bodům, když fotbalisté tamního klubu zdolali Svitavy 2:0. Na přiloženém videu naleznete i sestřihy dalších utkání.

Když se fotbalisté Nové Paky loučili s podzimní částí sezony, měli na druhé Dobrovice krásný - i když ne přímo luxusní - pětibodový náskok.

Jenže mít o osm bodů více už se dá označit za náskok luxusní. Přesně tento scénář nastal po prvním jarním kole.

Nová Paka zdolala Svitavy 2:0 a Dobrovice těsně prohrály s rezervou druholigových Pardubic 0:1.

Brankář Peter Bartalský v dresu Viktorie Žižkov

Novopacká posila, gólman Peter Bartalský, se ani nemohl uvést lépe. Jeho spoluhráči vstřelili oba góly po skrumážích v pokutovém území. Nejprve přesně pálil v závěru první půle Ivan Faitl a následně v 61. minutě Martin Ptáček.

"Proti Nové Pace jsme neodehráli špatný zápas. Herně jsme obstáli, ale fotbal se rozhoduje ve vápnech a tam to domácí zvládli dobře," zhodnotil duel svitavský trenér Zbyněk Zbořil pro klubový web.

Posledním týmem divize C stále zůstává Rapid Liberec, jemuž ani zimní přestávka nepomohla k lepším výkonům.

Na domácím hřišti podlehl Letohradu a na patnáctý Železný Brod, který oproti poslednímu kolu klesl o jednu příčku níže, ztrácí osm bodů. Přeskočilo ho Vysoké Mýto, které si poradilo s Jabloncem nad Jizerou v poměru 3:0.

Výsledky 16. kola: Vysoké Mýto - Jablonec n. J. 3:0, Železný Brod - FKP Turnov 0:2, Živanice - Ústí nad O. 1:0, R. Liberec - Náchod 1:4, Pardubice B - Dobrovice 1:0, Dvůr Králové n. L. - Letohrad 1:2, Nová Paka - Svitavy 2:0, Trutnov - Kutná Hora 3:1.

1. 1.FK Nová Paka 16 13 2 1 49:14 41
2. FK Dobrovice 16 10 3 3 35:14 33
3. FK Pěnčín-Turnov 16 10 2 4 38:19 32
4. Svitavy 16 7 4 5 31:25 25
5. Dvůr Králové 16 7 3 6 22:28 24
6. Sparta Kutná Hora 16 7 2 7 26:22 23
7. Jiskra Ústí n.Orlicí 16 7 1 8 29:26 22
8. FK Pardubice B 16 6 4 6 20:23 22