• 0
Nováček z Louňovic + Vyšehrad = dostihy o první místo v divizi B. I po prvním jarním kole mají obě fotbalová mužstva stejně bodů, na nejvyšší příčce jsou ale díky lepšímu skóre stále Louňovice, které deklasovaly kdysi ligové Kladno 5:1. To Vyšehrad porazil Žatec 3:1 i zásluhou dobře kopnutého rohového kopu. Podívejte se na video.

Na Vyšehradě se hrála 70. minuta utkání (stav byl 2:1 pro domácí) a pražský klub měl výhodu rohového kopu.

Nezahrál ho nakrátko, ale jeden z hráčů poslal míč přímo před žateckou bránu. Kopnuté to bylo velmi pěkně, a navíc prudce. Macháčkovi pak stačilo jen balón lehce trknout hlavou a dopravit ho do sítě.

Pohromě se na poslední chvíli snažil zabránit žatecký bek, jenže míč vykopl do bezpečí už zpoza brankové čáry, a gól na 3:1 tak platil. "Těžko si představit, že bychom tento zápas nezvládli, to by bylo zlé. Při třetím gólu jsem si naskočil na Boudův roh a lízl míč temenem hlavy," říkal střelec pro klubový web.

Vyšehrad zvítězil po dvanácté a na třetí Souš má i po prvním jarním utkání devítibodový náskok. V příštím utkání dojde ke střetu právě těchto mužstev.

"Je to mužstvo, které patří do třetí ligy. My se zaměříme spíš na jiné zápasy, vždyť máme v týmu šest dorostenců," vysekl Vyšehradu poklonu žatecký kouč Karel Šidlof.

Překvapením této soutěže je bezpochyby nováček z Louňovic, jenž zatím prohrál jen jednou. Teď o víkendu od něj schytalo Kladno pětigólový debakl a už pouze vzpomíná na časy, kdy hrálo kupříkladu proti Spartě, Slavii anebo Liberci.

Za Louňovice se v první minutě druhé půle prosadil Jan Jeřábek, dirigovaný z lavičky svým otcem a koučem Karlem.

Výsledky 16. kola: Aritma Praha - Litol 1:1, Motorlet Praha - Souš 1:3, Lovosice - Loko Chomutov 1:1, Nový Bor - Štětí 2:1, Český Brod - Brozany 0:1, Vyšehrad - Žatec 3:1, Louňovice - Kladno 5:1, Úvaly - Neratovice/Byškovice 0:1.

1. Slavia Louňovice 16 11 4 1 41:10 37
2. FK Slavoj Vyšehrad 16 12 1 3 38:17 37
3. FK Baník Souš 16 9 1 6 30:18 28
4. FK Neratovice - Byškovice 16 8 4 4 21:18 28
5. FK Motorlet Praha 16 7 4 5 28:25 25
6. FC Nový Bor 16 6 4 6 25:26 22
7. SK Úvaly 16 6 3 7 21:18 21
8. Sokol Brozany 16 5 5 6 24:20 20