• 0
Už jsou to tři roky, kdy nyní sedmadvacetiletý brankář Milan Švenger vytlačil do té doby nedotknutelnou sparťanskou jedničku a fotbalovou legendu Jaromíra Blažka. Zachytal si i v evropských pohárech, jenže po příchodu Tomáše Vaclíka odešel hostovat do slovenské Senice, následně strávil nějaký čas v rezervě Sparty, pak ve druholigové Vlašimi... Až se opět ocitl na Letné, tentokrát v pozici trojky za Tomášem Vaclíkem a Markem Čechem. Aby měl zápasové vytížení, odchytal duel 18. kola České fotbalové ligy proti posledním Strakonicím (2:0). Podívejte se na video.

Sparťanská rezerva si proti Strakonicím i díky výkonu Milana Švengera, jenž za stavu 1:0 zneškodnil hostujícímu Kadulovi penaltu, připsala desáté vítězství v sezoně a dostala se na třetí místo tabulky s jen jednobodovou ztrátou na vedoucí Kolín, který si poradil s Karlovými Vary na jejich hřišti (fotogalerie z tohoto zápasu viz box níže vlevo) v poměru 4:1.

Sparťané se dostali do vedení v 31. minutě, když se po několika neúspěšných strakonických pokusech o odkop dostal k míči útočník Milan Jurdík a gólmana Hajduška překonal přízemní střelou.

I druhý gól domácí Sparty B vstřelil Jurdík, v 68. minutě se po dlouhém centru zleva trefil hlavou do protipohybu strakonického brankáře.

O minutu dříve Švenger chytil penaltu, kterou zahrával Kadula. "Chci vyzdvihnout Milana Švengera. Za dobu, co jsem u béčka, to byl nejlepší výkon brankáře. Pochvala patří také Milanu Jurdíkovi, který dal dva góly," zhodnotil duel trenér rezervy Sparty Martin Hašek pro klubový web.

"Na hráčích byla znát nervozita. Zbavovali jsme se míče, odskakovalo nám to. Přesto jsme měli zápas pod kontrolou a postupně se lepšili. Ve druhém poločase jsme opět měli pomalejší začátek, ale pak jsme si vytvořili tři čtyři vyložené šance," dodal Hašek.

Za rezervu si zahrála také jediná sparťanská posila ze zimní přestávky, obránce Marek Krátký. V sestavě se ze širšího kádru A-týmu objevil ještě stoper Roman Polom.

Výsledky 18. kola: Kunice - Chrudim 0:1, Chomutov - Převýšov 3:0, Roudnice n. L. - Domažlice 2:1, Admira Praha - Zápy 1:1, Sparta B - Strakonice 2:0, Karlovy Vary - Kolín 1:4, Čáslav - Jirny 1:1, H. Měcholupy - Meteor 0:0, Štěchovice - Králův Dvůr 2:2.

1. FK Kolín 18 10 4 4 32:16 34
2. FK Čáslav 18 10 3 5 32:21 33
3. AC Sparta Praha B 18 10 3 5 32:23 33
4. SK Viktorie Jirny 18 9 5 4 29:22 32
5. MFK Chrudim 18 9 4 5 36:24 31
6. FC Chomutov 18 8 4 6 31:24 28
7. Jiskra Domažlice 18 8 4 6 27:21 28
8. SK Převýšov 18 8 3 7 25:17 27