• 0
Na konci podzimu vítězná přestřelka, v úvodu jarní části sezony jasná porážka. Fotbalisté Uhříněvsi hrající Pražská teplárenská přebor prohráli v rámci 16. kola už po dvanácté, tentokrát na hřišti Třeboradic 0:3. Podívejte se na sestřih tohoto zápasu.

Uhříněvsi se v této sezoně obzvlášť nedaří. V posledním podzimním kole sice přestřílela rezervu střížkovských Bohemians 5:4, ale jarní premiéra jí krutě nevyšla. Navíc jen těsně před ostrým startem druhé půlky ročníku opustil tým kouč Milan Šafr, jehož nahradil Václav Hladík.

A ten po skončení duelu v Třeboradicích mnoho důvodů k úsměvu neměl. "Soupeř byl velmi dobrý a vyhrál zaslouženě," prohlásil pro web fotbalpraha.cz. "My se ale nevzdáváme," přesto burcoval.

Třeboradičtí fotbalisté jsou remízovými králi soutěže, a po 16. kole vyrovnali i počet výher a proher, a to zásluhou dvou středopolařů a jednoho forvarda. Nejprve se v 21. minutě prosadil Viktorin, který hlavou zužitkoval vysoký centr po rohovém kopu.

Do poločasové pauzy vedli domácí už o dvě branky, ve 32. minutě pálil přesně Frýda, jenž doklepl míč do sítě poté, co jeden z jeho spoluhráčů sice dostal ideálně načasovanou přihrávku za obranu, ale hostující gólman Kudrnáč ho vychytal.

Třetí branku hosté inkasovali v 58. minutě, když krajní záložník Farkaš poslal po dlouhém pasu z půlky hřiště balón mezi nohy uhříněvského gólmana.

Hosté tak zůstávají na poslední příčce, ztráta na patnáctou Zbraslav i nadále zůstává pětibodová. Třeboradice se vyhouply na dvanácté místo a díky malým bodovým rozestupům se mohou celkem snadno dostat do středu tabulky.

Kouč domácích Stanislav Nekolný ale zůstává obezřetný. "Bylo to hodně nervózní, dělali jsme dost chyb. Tři body beru, ale doufám, že se budeme zlepšovat," věří.

Třeboradice - Uhříněves 3:0 (2:0)
21. Viktorin, 32. Frýda, 58. Farkaš.

Ostatní výsledky 16. kola: Př. Kopanina - U. Vršovice 3:0, Radotín - Královice 1:2, Motorlet B - Zbraslav 4:1, Meteor VIII B - Libuš 3:2, Bohemians B - Háje 0:1, US Praha - ČAFC 2:0, V. Žižkov B - Admira B 2:1.

1. Královice 16 10 4 2 44:28 34
2. Viktoria Žižkov B 16 7 5 4 28:19 26
3. Uhelné sklady 16 7 5 4 26:18 26
4. Admira B 16 7 5 4 34:29 26
5. Meteor B 16 7 4 5 35:30 25
6. Vršovice 16 8 1 7 22:20 25
7. ČAFC 16 7 3 6 38:28 24
8. SC Radotín 16 6 4 6 28:28 22