Slovácko - Bohemians 1:0, vítězství domácích z penalty trefil Došek

• 0
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zůstávají poslední i po 19. kole Gambrinus ligy. Na Slovácku totiž prohráli 0:1 gólem z penalty, kterou proměnil Libor Došek. Na vítězství čekají už jedenáct zápasů.

Slovácko se pokoušelo v úvodu zápasu zdolat obranu protivníka nakopávanými míči. Získalo sice územní převahu, do šancí však tato taktika dlouho nevedla. Přihrávkám vzduchem chyběla přesnost, vysoké míče sbírali obránci soupeře.

Na rozdíl od soupeře se Bohemians pokoušeli útočit spíše přihrávkami nakrátko, ovšem zápolili s nepřesnostmi a brankáře Heču za celý první poločas prověřil střelou z dálky pouze Rada.

První vážnější šanci si vypracovali domácí fotbalisté Slovácka ve 28. minutě. Šumulikoski našel dlouhým pasem za obranu zcela volného Doška, který se ocitl sám před brankářem Berkovcem. Ten stačil včas vyběhnout a střelu chytl.

Branky se domácí příznivci dočkali až tři minuty před přestávkou. V pokutovém  území obránce Krch nevybíravě udeřil do zad Doška, který penaltu bezpečně proměnil.

Po změně stran dostala hra spád, Bohemians častěji útočili. Nejčastěji zakončoval Lietava, brankáře Heču ale nepřekvapil.

Slovácko si z převahy vypracovalo několik příležitostí ke zvýšení náskoku. Divišovu střelu vyrazil brankář Berkovec, z následného rohového kopu se po Košútově střele míč odrazil od břevna.

Bohemians postupně srovnali krok, jejich naděje na vyrovnání ale po vyloučení Brabce po druhé žluté kartě výrazně poklesla. Slovácko si už vítězství pohlídalo.