TEN JE MŮJ. Brankář Buffala Michael Neuvirth se natahuje po puku, který se za

TEN JE MŮJ. Brankář Buffala Michael Neuvirth se natahuje po puku, který se za něj pokouší usměrnit Jonathan Huberdeau z Floridy. | foto: AP

Góly Jágra a Eliáše New Jersey nestačily, Neuvirth debutoval za Sabres

• 19
Po úterní domácí výhře 4:3 se hokejisté New Jersey utkali v pátek s Detroitem znova. Odvetu již lépe zvládli Red Wings, když své fanoušky potěšili výsledkem 7:4. Za Devils se zapsali mezi střelce Jaromír Jágr s Patrikem Eliášem, hlavní slovo však měli švédští útočníci domácích Johan Franzen (2+2) a Gustav Nyquist (1+3). Gólman Michal Neuvirth poprvé nastoupil za Buffalo. Přestože předvedl 42 zákroků, tak nezabránil porážce 0:2 na Floridě.

Přestože kvůli zraněním postrádají největší útočné hvězdy, kapitána Henrika Zetterberga a ruského technika Pavla Dacjuka, v pátek hokejisté Detroitu ukázali, že stále mají v ofenzivě velkou sílu. V konfrontaci s přímým konkurentem o postup do play-off Východní konference týmem New Jersey uspěli po vysokém skóre 7:4.

1. David Krejčí (BOS), 62z. - 55b. (16+39)
2. Jaromír Jágr (NJD), 64z. - 54b. (20+34)
3. Jakub Voráček (PHI), 63z. - 45b. (18+27)
4. Jiří Hudler (CGY), 62z. - 44b. (14+30)
5. Radim Vrbata (PHX), 61z. - 42b. (17+25)
6. Patrik Eliáš (NJD), 49z. - 41b. (14+27)
7. Martin Hanzal (PHX), 55z. - 37b. (15+22)
8. Ondřej Palát (TBL), 63z. - 37b. (14+23)
9. T. Plekanec (MTL), 65z. - 35b. (17+18)
10.M. Židlický (NJD), 63z. - 33b. (10+23)

Hlavní slovo si v zápase vzali Švédové Johan Franzen (2+2) a Gustav Nyquist (1+3), kteří nechyběli u čtyř z celkových sedmi branek Red Wings. První hvězdou ovšem nebyl zvolen ani jeden z daného dua. Přednost totiž dostala posila klubu z Nashvillu, útočník David Legwand. Ve svém druhém zápase za nový klub se blýskl bilancí (1+2).

"Formace vedená Legwandem s Gusem (Nuquistem) a Mulem (Franzenem) na křídlech diktovala tempo. Proti útoku Zajace s Jágrem jsme to přesně potřebovali. Odvedli pro nás perfektní služby," pochvaloval si počínání svých svěřenců kouč Mike Babcock.

Nejdivočejší byla v utkání druhá dvacetiminutovka, kdy padlo dohromady sedm branek. Detroit od 26. minuty vedl 2:0, poté však sérií tří branek otočili vývoj ve svůj prospěch Devils. Vše odstartoval v 30. minutě Patrik Eliáš, jenž se prosadil při hře v oslabení tvrdou ranou zpoza levého kruhu. Na 2:2 vyrovnával po skvělé individuální akci a zakončení z prostoru mezi kruhy Jaromír Jágr, byla to jeho jubilejní 20. trefa sezony, a krátce na to se prosadil ještě Adam Henrique.

Stav 2:3 ale neměl dlouhého trvání. Ještě před druhým odchodem do kabin se rovněž třikrát za sebou prosadil i Detroit. Zpět na stranu domácích skóre otočili Franzen, Nuquist a Quincey.

Neuvirth debutoval za Buffalo, hlavní pozornost však upoutal Luongo

Den po překvapivé výhře 3:1 na ledě Tampy Bay, kterou 43 zákroky vychytal gólman Jhonas Enroth, nastoupili v tabulce NHL poslední hokejisté Buffala pro změnu na ledě Floridy. Obrana Sabres soupeři znova dovolila vysoký počet 44 střel.

I přes další skvělý výkon brankáře, v premiéře v novém dresu Michal Neuvirth předvedl vysoký počet 42 zásahů, tentokrát již Buffalo nebodovalo.

Florida uspěla 2:0 po gólech Jesse Winchestera a Dmitrije Kulikova. Oba se prosadili při přesilových hrách. První hvězdou nemohl být vyhlášen nikdo jiný, než bezchybný gólman domácích Roberto Luongo. V obnovené premiéře za Panthers (v klubu působil už v minulosti v letech 2000 až 2006) po nedávné výměně z Vancouveru si připsal 25 zákroků a uhájil svou čtvrtou nulu sezony.

Druhou hvězdou byl autor první branky utkání Winchester a jako třetího v pořadí zámořští novináři ocenili Neuvirtha, jenž ve své premiéře po přestupu z Washingtonu kryl 42 z 44 puků.

Zranění vyřadilo Hudlera ze hry

Se ziskem 44 bodů (14+30) platí Jiří Hudler za suverénně nejproduktivnějšího hráče Calgary. I bez jeho služeb poté, co českého forvarda vyřadily z akce blíže nespecifikované potíže v horní části těla, Flames v pátek dokázali zvítězit nad Islanders.

O těsné výhře 4:3 kanadský celek rozhodl třemi zásahy ze třetí třetiny. Dvakrát se prosadil útočník Joe Colborne, jenž v 52. minutě snižoval ztrátu domácích kontaktním gólem a v 56. minutě zařídil vítěznou trefu. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou.

Carolina - NY Rangers 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)
18. J. Staal, 53. Skinner z tr. střílení - 48. McDonagh, 54. Nash, 58. Stepan, 60. Hagelin. Střely na branku: 24:44. Diváci: 17 547.

Detroit - New Jersey 7:4 (1:0, 4:3, 2:1)
26. a 34. Franzén, 14. B. Smith, 36. Nyquist, 38. Quincey, 45. Legwand, 53. Miller - 32. a 59. Henrique, 30. Eliáš, 31. Jágr (Židlický). Střely na branku: 33:25. Diváci: 20 066.

Calgary - NY Islanders 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
52. a 56. Colborne, 3. Granlund, 55. Monahan - 16. McDonald, 27. Okposo, 33. Nelson. Střely na branku: 23:26. Diváci: 19 289.

Florida - Buffalo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
12. Winchester, 45. Kulikov. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 44 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta. Střely na branku: 44:25. Diváci: 14 402.

Anaheim - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
4. a 42. Perry - 8. Engelland, 49. Malkin, rozh. nájezd Sutter. Střely na branku: 31:17. Diváci: 17 518.