Jakub Voráček z Philadelphie přijímá od spoluhráčů ze střídačky gratulace ke...

Jakub Voráček z Philadelphie přijímá od spoluhráčů ze střídačky gratulace ke vstřelenému gólu. | foto: Profimedia.cz

Voráček a Krejčí si vylepšovali statistiky, Eliáš byl mezi střelci

• 13
V úvodním nedělním zápase hokejové NHL zvítězila Philadelphia 5:4 po prodloužení na ledě Washingtonu i díky třem bodům útočníka (1+2) Jakuba Voráčka. Do statistik se zapsal rovněž David Krejčí (0+2), jenž asistoval u výhry Bostonu 6:3 nad Rangers. Do střelecké listiny se zapsal Patrik Eliáš, jeho gól však nezabránil porážce New Jersey se San Jose.

V úvodních dvou zápasech po olympijské přestávce vyšel Jakub Voráček pokaždé bodově naprázdno. V nedělní partii na ledě Washingtonu si to však naplno vynahradil. Společně s kapitánem Philadelphie Claudem Girouxem vyprodukovali tři body a výrazně se zasloužili o výhru 5:4 po prodloužení.

1. Jaromír Jágr (NJD), 62z. - 52b. (19+33)
2. David Krejčí (BOS), 60z. - 52b. (13+39)
3. Jakub Voráček (PHI), 62z. - 43b. (16+27)
4. Jiří Hudler (CGY), 60z. - 43b. (14+29)
5. Radim Vrbata (PHX), 59z. - 40b. (15+25)
6. Patrik Eliáš (NJD), 47z. - 39b. (13+26)
7. Martin Hanzal (PHX), 55z. - 37b. (15+22)
8. Ondřej Palát (TBL), 61z. - 37b. (14+23)
9. T. Plekanec (MTL), 62z. - 34b. (17+17)
10.M. Frolík (WPG), 61z. - 31b. (12+19)

Poprvé udeřili v zahajovací třetině, kdy Giroux za přispění českého reprezentanta využil přesilovou hru. I díky jedné asistenci Martina Erata však v úvodních dvou třetinách byli ve vedení domácí Capitals. Do závěrečného dějství tým Alexe Ovečkina, jenž tentokrát nebodoval i přes celkových šest střeleckých pokusů, vstupoval za průběžného stavu 4:2.

Duo Giroux - Voráček se ale postaralo o vyrovnání. Nejprve v 52. minutě kladenský odchovanec využil přesilovou hru a na 4:4 svým druhým zásahem večera upravoval stav Giroux v čase 58:55. Velký obrat Philadelphie pak v 63. minutě dokonal Vincent Lecavalier.

Gól Eliáše New Jersey k bodovému zisku nepomohl

Po dvou pro New Jersey nezvykle vysokých výhrách 5:2 nad Columbusem a 6:1 nad Islanders, svěřenci kouče Petera DeBoera narazili. V neděli bylo nad jejich síly San Jose, které si z arény Prudential Center odvezlo dva body za výhru 4:2.

Hosté se nejprve ujali vedení v úvodu druhého dějství trefou Logana Coutura. Útočníci Adam Henrique a Patrik Eliáš ovšem následně otočili skóre ve prospěch Devils. Průběžný stav 2:1 vydržel ale jen 92 vteřin, když se o vyrovnání zasloužil Raffi Torres.

O výsledku zápasu se tak rozhodovalo až ve třetím dějství, ve kterém dvakrát udeřilo San Jose prostřednictvím Matta Nieta a Patricka Marleaua.

Jaromír Jágr, jenž v předchozích duelech slavil svůj 699. a jubilejní 700. gól kariéry, se tentokrát neprosadil a odnesl si stejně jako bek Marek Židlický pouze zápornou hodnotu -3 do tabulky +/-.

V posledním venkovním utkání Michálek asistoval u výhry

Po čtyřech zápasech Stadium Series (Los Angeles - Anaheim 0:3 - 54 099 diváků, New Jersey - Rangers 3:7 - 50 105, Islanders - Rangers 1:2 - 50 027, Chicago - Pittsburgh 5:1 - 62 921) v neděli uzavřel výčet zápasů letošní sezony pod širým nebem souboj Vancouveru s Ottawou.

V rámci kanadské akce pod názvem Heritage Classic zavítalo do arény BC Place Stadium 54 tisíc diváků. Vítězství domácích Canucks se však i přes počáteční vedení 2:0 nakonec nedočkali.

Ottawa ještě v zahajovacím dějství srovnala na 2:2 díky brankám Clarka MacArthura a Erika Karlssona. V prostřední dvacetiminutovce pak i za přispění Milana Michálka otočil vývoj Cody Ceci a v 59. minutě vše pojistil Colin Greening.

Krejčí asistoval u dvou branek Bostonu

Po dvou porážkách 4:5PP s Buffalem a 2:4 od Washingtonu se hokejisté Bostonu po olympijské přestávce konečně radovali z výhry, když dobyli slavnou Madison Square Garden po výsledku 6:3 nad domácími Rangers.

Klíčovou roli v zápase sehrál forvard Bruins Gregory Campbell, jenž se dvakrát prosadil ve třetí třetině. V 50. minutě při hře v oslabení zařídil rozdílovou trefu a v 54. minutě se radoval podruhé. V dosavadním průběhu sezony má přitom defenzivní specialista na kontě celkově jen pět branek.

Elitní formace Bostonu se v utkání postarala o dvě gólové akce. Centr David Krejčí si odnesl dvě asistence a křídelní útočníci Jarome Iginla s Milanem Lucicem měli shodnou bilanci (1+1).

Washington - Philadelphia 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
7. a 37. Orlov (na první Erat), 14. Johansson, 34. Beagle - 12. a 59. Giroux (na obě Voráček), 33. Hall, 52. Voráček, 63. Lecavalier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18 506.

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
25. Henrique, 35. Eliáš – 24. Couture, 36. Torres, 47. Nieto, 58. Marleau. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16 012.

Islanders - Florida 3:5 (2:0,1:1, 0:4)
7. a 8. Vanek, 40. Strome – 39. a 45. Matthias, 44. Goc, 51. a 56. Upshall. Střely na branku: 38:34. Diváci: 13 008.

Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
7. a 17. Perry, 14. Beauchemin, 24. Cogliano, 29. Silfverberg - 36. Sekera, 52. Dwyer, 59. Sjomin. Střely na branku: 34:52. Diváci: 17 174.

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
46. a 60. Holden, 18. Barrie, 20. O'Reilly, 57. Johnson, 60. Stastny - 27.a 38. Thompson, 17. Pyatt. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15 592.

NY Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
4. Miller, 37. B. Richards, 56. McDonagh - 50. a 54. Campbell, 19. Iginla (Krejčí), 25. Hamilton, 30. Söderberg, 59. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 42:33. Diváci: 18 006.

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
3. Bissonnette, 28. Halpern - 44. Berglund, 48. Pääjärvi, 53. Shattenkirk, 59. Berglund. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13 955.

Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
5. Garrison, 12. Kassian - 16. MacArthur, 18. Karlsson, 31. Ceci (M. Michálek), 59. Greening. Střely na branku: 31:28. Diváci: 54 194 (hráno v rámci Heritage Classic).