Tepličtí fotbalisté slaví gól | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

• 5
Dvaadvacet gólů padlo v sedmi odehraných zápasech 18. kola první fotbalové ligy. Na rozhodující momenty se podívejte ve videosestřizích. Zaujaly Teplice, které čtyřmi góly smetly Olomouce. Nebo liberecký obrat v Jihlavě.

Plzeň - Znojmo 3:2

Dva rohové kopy, jeden nákop Horvátha = tři plzeňské góly. Plzeňští fotbalisté povedenými akcemi šetřili, přesto nad snaživým nováčkem vedli 3:0. Ale Znojmo se nevzdalo a snížilo na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat už nedokázalo.

Bohemians - Sparta 1:2

Sparťanští fotbalisté splnili roli favorita a v malém pražském derby vyhráli na hřišti Bohemians 1905. Cesta za výhrou 2:1 však nebyla jednoduchá - poslední tým tabulky dlouho držel nerozhodný výsledek 1:1. Vítězný gól dal až osmnáct minut před koncem kapitán Lafata.

Slavia - Dukla 2:1

Fotbalisté Slavie v závěru čelili velkému náporu Dukly, ale nakonec odolali. Třetí tým tabulky prohrál na hřišti třináctého 1:2 především proto, že propadl v prvním poločase, kdy na Slavii nestačil a dostal dva góly.

Teplice - Olomouc 4:0

Tepličtí fotbalisté si vzpomněli, jak se vyhrává a připomněli skvělou podzimní jízdu. V 18. kole první ligy zdolali Olomouc 4:0. Ta nenavázala na svůj předchozí výsledek proti Slavii, kterou potupila 5:1.

Jihlava - Liberec 2:3

Dvakrát vedli, soupeře přehrávali, přesto jihlavští fotbalisté doma na body nedosáhli - podlehli Liberci 2:3. O obrat se během čtyř minut druhé půle postaral střídající Kolár.

Mladá Boleslav - Slovácko 2:0

Svěřenci Karla Jarolíma, jenž při angažmá v Boleslavi odkoučoval první domácí utkání, byli proti Slovácku po většinu času lepším týmem. Tři body získali díky gólu obránce Kysely z prvního poločasu a navýšení útočníka Chramosty z druhé půle.

Jablonec - Ostrava 1:0

Ostravští fotbalisté sahali v Jablonci po bodu, ale pak sedm minut před koncem při rohovém kopu neuhlídali Beneše. Ostrava podlehla 0:1 a zůstává na předposledním místě tabulky.

Brno - Příbram 1:0

Brněnští fotbalisté v přímém souboji o záchranu porazili Příbram 1:0, na svého soupeře se bodově dotáhli a sestupovým příčkám se vzdálili na tři body. Utkání rozhodl už v páté minutě útočník Markovič.