Brankář Filip Rada z Dukly zasahuje | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Prohráli jsme si to sami, říkal zklamaně brankář Rada z Dukly

• 7
Především slabý první poločas stojí podle brankáře Filipa Rady z Dukly za ligovou porážkou jeho týmu v pražském Edenu. Domácí Slavia soupeře z Julisky přehrála 2:1. "Bohužel, zaspali jsme první poločas, dostali jsme dvě branky, navíc tu druhou těsně před přestávkou. A dvoubranková ztráta se pak už těžko otáčí," říkal Rada po zápase.

"Chtěli jsme hrát to, co umíme. A těžko říct, co za tím naším nevýrazným výkonem bylo. Ono se prohrát může, ale takhle ne. Nevím, jestli Slavia byla lepší, spíš bych řekl, že ne. Ale jak říkám, doplatili jsme na tu slabou první půli," pokračoval Rada.

Co jste si se spoluhráči říkali o přestávce?
My skoro nic, slovo měl trenér Kozel, který nám dal co proto. Ve druhé půli jsme sice trochu zvedli, určitě nám pomohlo to vyloučení slávisty Vošahlíka. Ale bohužel, na zvrat v zápase to nestačilo.

Můžete popsat ty dvě inkasované branky?
Při té první si dobře naskočil na centr z rohu Smejkal a dal mi to hlavou do protipohybu. Při tom druhém jsem se vyběhnutím snažil Necidovi zmenšit střelecký úhel, ale asi jsem u něj měl být přece jen dřív. No a jestli to takhle k té vzdálenější tyči chtěl, to ví jen on sám. Já si myslím, že se mu míč z kopačky jen svezl, bohužel, přesně k tyči.

Nebyli jste po výhře s Teplicemi příliš nahoře z třetího místa tabulky. Nejednou tady bylo pohárové umístění.
To určitě ne, my takhle neuvažujeme a o pohárech se nebavíme. O tom debatujete a píšete hlavně vy, novináři. V tomhle ten náš špatný výkon v první půli rozhodně nevězel.

Nepoznamená vás prohra Slavii do příštího domácího zápasu s Jihlavou?
Věřím, že to s námi nezacloumá. Jsme sice hodně zklamaní, protože minimálně pro bod jsme si do Edenu jeli. Ale máme na to osm dní a jsem přesvědčený, že příští sobotu už zase předvedeme svoji sílu.