Jihlava - Liberec 2:3, domácí dvakrát vedli, pak zářil střídající Kolár

• 4
Dvakrát vedli, soupeře přehrávali, přesto jihlavští fotbalisté doma na body nedosáhli. V 18. kole podlehli Liberci 2:3. O obrat se během čtyř minut druhé půle postaral střídající Kolár.

Jihlavský kouč Petr Rada ve svém třetím utkání poprvé prohrál, přitom to vypadalo, že znovu bude úspěšný. Jeho tým vedl 1:0, pak 2:1, ale nadějný stav neudržel.

"Myslím si, že jsme viděli nadprůměrné ligové utkání. Mělo jsme to dobře rozehrané, měli zápas pod kontrolou. Bohužel brejkové situace, které jsme si vytvořili, jsme nedokázali dotáhnout do konce, koncovka nás zradila. Když doma dostanete tři góly, tak těžko takový zápas můžete vyhrát. Všechny góly padly po chybách. Kluci jsou smutní," řekl jihlavský kouč Petr Rada.

Liberec se z výhry raduje po sedmi zápasech.

Spravil si chuť po čtvrtečním vyřazení od Alkmaaru v Evropské lize.

Domácí, bojující o záchranu, proti favoritovi z Liberce vstoupili do zápasu nebojácně. V jedenácté minutě měl gól na noze Harba, který využil přihrávky od Kolouška, ale z úhlu překonat Hrošša nedokázal. Vysočina byla nadále aktivnějším týmem, po centru Masopusta ale Kučera minul.

Gólovou asistenci si pravý krajní záložník Vysočiny připsal až o šest minut později. Přetáhl centr na zadní tyč k nehlídanému Vaculíkovi a jihlavský kapitán hlavou mířil přesně. Jenže z náskoku se domácí neradovali ani dvě minuty. Šural si zaběhl za obránce, udělal kličku Blažkovi a míč poslal k levé tyči.

Vysočina si vzala zpět vedení po půlhodině hry po podobné akci jako před první trefou. Z pravé strany opět centroval Masopust, v prostoru před malým vápnem našel Kolouška a ten překonal Hrošša.

Liberec nastoupil v hodně slepované sestavě bez několika opor, které se zranily ve čtvrtečním duelu v Nizozemku, přesto dokázal po pauze otočit stav. Kouč Slovanu Šilhavý si mohl gratulovat k vydařenému střídání, když místo Ukrajince Budnika poslal do druhé půle Kolára.

Slovenský záložník se odvděčil za důvěru po dvaceti minutách. S tečí jednoho z domácích obránců dokázal přelobovat Blažka a srovnal. Za další čtyři minuty pak Kolár skóre obrátil. Po Rybalkově centru ze standardní situace doklepl míč do sítě z hranice malého vápna. Vysočina toužila po vyrovnání, v posledních minutách Liberec zmáčkla před jeho pokutovým územím, ale gól už vstřelit nedokázala. Naopak Blažek ještě dvakrát musel zachraňovat situaci proti Luckassenovi.

"Pro Jihlavu je to kruté, ale takový je fotbal. Domácí hráli výborně, měli spoustu šancí, které ale naštěstí nevyužili. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že ukázali morálku. Střídající Kolár je poctivý hráč, který má rychlostní předpoklady," poznamenal liberecký kouč Jaroslav Šilhavý.