Tereza Kuthanová (vpravo) byla nejlepší střelkyní Hradce Králové - ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Z pohárového čtvrtfinále postoupily basketbalistky Hradce a Trutnova

• 0
Domácí Trutnov a další východočeský celek Hradec Králové postoupily ze čtvrtfinále Českého poháru basketbalistek do soubojů s velkými favority soutěže. Kara si po výhře 87:51 nad VŠ Praha zahraje o finále z brněnským IMOSem, hradecké Lvice si poradily s náhradním účastníkem závěrečného turnaje Slovankou 75:49 a v semifinále je čeká USK Praha.

Slovanka na poslední chvíli nahradila Slavii Praha, která se omluvila kvůli nedostatečnému počtu zdravých hráček. Hradci vzdorovala celý poločas, ale třetí čtvrtinu prohrála 8:25. Nejlepší střelkyní zápasu byla hradecká Tereza Kuthanová s 15 body včetně tří trojek.

Trutnov nedal pražskému soupeři šanci a už v poločase vedl o 19 bodů, v poslední čtvrtině vzrostl rozdíl i na 40. Kateřina Hindráková se na výhře podílela 17 body.

Poražené týmy se utkají v sobotu o páté místo, poté budou následovat semifinálové duely. Jejich vítězové proti sobě nastoupí v neděli v 16:00.