Liberec - Boleslav 2:2, hosté srovnali v závěru, gól dali oba Jarolímové

• 12
Jiří Štajner se vrátil v dresu soupeře do Liberce, ale pohořel. Ve vzájemném utkání se trefili oba bratranci Jarolímové - liberecký Marek i hostující David, syn mladoboleslavského kouče Karla. Toliko ke dvěma příběhům utkání 17. kola fotbalové ligy, které skončilo remízou 2:2.

Liberec tak na jaře zatím čeká na výhru, ve čtvrtek prohrál v Evropské lize s Alkmaarem. Tentokrát byl na svém stadionu blízko vítězství, ale radost mu zkazil v poslední minutě vyrovnávací gól boleslavského náhradníka Nešpora.

Mladá Boleslav tedy zůstává pátá, Slovan šestý. Oběma týmům se mírně vzdálila nově třetí Dukla.

"Bylo by smutné, kdyby člověk takové to napětí před zápasem neměl. Ale nějak mimořádně nervózní jsem z premiéry nebyl," řekl po zápase trenér Karel Jarolím. "Chtěli jsme tu vyhrát, ale nakonec jsme rádi, že jsme ze stavu 0:2 uhráli aspoň remízu."

Boleslav se díky remíze udržela v tabulce o bod před Libercem na pátém místě. Severočeši nevyhráli ani druhý soutěžní zápas jara, ve čtvrtek podlehli 0:1 v Evropské lize Alkmaaru, na jehož hřišti se příští týden představí v odvetě.

Liberec měl na rozdíl od Boleslavi v nohách už jedno soutěžní utkání, ale na hostech nebyla nerozehranost patrná a začali aktivněji. V osmé minutě se dostal do šance Chramosta, ale liberecký brankář Kovář dobře zmenšil úhel a mladoboleslavského útočníka vychytal.

Slovan nasadil novou posilu nizozemského ofenzivního záložníka Luckassena, žádnou vyloženou šanci však během první půle neměl. Po přestávce ale znovu potvrdil, že má druhé poločasy v této sezoně silnější.

Od příchodu z kabin uběhly jen čtyři minuty, když Marek Jarolím rozehrál rohový kop a nabíhající Pavelka z druhé vlny trefil míč přesně do růžku branky. Liberecké vedoucí gól nabudil a ze necelých šest minut se radovali podruhé. Dlouhý nákop doputoval až k Marku Jarolímovi, který ho poslal špičkou kopačky do sítě.

"Když jsme se v druhé půli dostali do vedení 2:0, věřil, že to uhlídáme. Je škoda, že jsme nezískali tři body, které jsme potřebovali do tabulky a pro atmosféru před odvetou v Alkmaaru. Nedá se nic dělat, musíme se oklepat a připravit na Alkmaar," řekl trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Hostující kouč Karel Jarolím poslal na hřiště druhého útočníka Nešpora místo Štajnera, který se v prvním zápase U Nisy od svého odchodu z Liberce neprosadil.

Zdálo se, že je hotovo, ale hosté se nevzdali. V 71. minutě přímý kop Davida Jarolíma doplul až do sítě a v závěru korunoval velký tlak vyrovnáním z otočky střídající Nešpor svým devátým ligovým gólem.

Liberci se tak podruhé za sebou nepovedl závěr zápasu, s Alkmaarem inkasoval jediný gól v 89. minutě.

"Všechny tři góly jsme zatím dostali ze standardky, na které se můžeme v klidu připravit. Všechny ty góly byly podobné. Musíme se nad tím zamyslet, každý musí být odpovědný za hráče a splnit úkol, který má," uvedl Šilhavý.

Jarolímové svůj rodinný souboj tolik neprožívali. "Já už měl takových zápasů za sebou víc. Věděl jsem, co nás čeká. Možná pro lidi to bylo zajímavější. Pochopitelně bych byl raději, kdyby se Marek prosadil v jiném zápase než dnes," uvedl kouč Karel Jarolím.