Doporučujeme

• 0
Soči (Od našeho zpravodaje) - Chtěla medaili, ale nakonec na ni akrobatická lyžařka Nikola Sudová v Soči nedosáhla. Přestože opanovala jednu jízdu, obsadila nakonec deváté místo. Na neúspěch se snaží rychle zapomenout a na olympiádě teď podporuje ostatní české sportovce.

Svůj závod a konečné deváté místo teď můžete hodnotit s odstupem několika dní. Jak to hodnocení dopadá?
Ačkoliv to výsledkově neodpovídá, zhodnotila bych své vystoupení na olympiádě kladně. Zklamání postupně opadává. Rozhodly drobné chyby a detaily. A právě ty jsou v součtu pro konečné pořadí nejdůležitější. To v našem sportu rozhoduje a já jich tam několik měla. Ale na druhou stranu doufám, že jsem vývojem závodu ukázala, že jsem na medaili měla. Nerada bych, aby si lidé mysleli, že jsem jela do Soči na dovolenou.

Jak moc to mrzí, že nakonec medaile nevyšla.
Mrzí to hodně. Ten den se mi závodilo moc dobře, měla jsem podporu diváků. To se vám jede mnohem lépe, když vás diváci ženou dopředu. Je to škoda, byla by to krásná třešinka na dortu.

Jak vysoko si devátého místa z olympiády ceníte?
Chtěla jsem lepší výsledek. Takže zase tak vysoko nebude. Na druhou stranu, mezi pátým a devátým místem byl rozdíl pouhého půlbodu. Byl to neuvěřitelně vyrovnaný závod a opravdu rozhodly jen detaily.

Hry si teď užíváte už jen jako divačka, co všechno jste stihla?
Byla jsem na hokeji, na běžeckých sportech a biatlonu. Viděla jsem i Karolínu Erbanovou na rychlobruslení. Když už nezávodím, snažím se alespoň podpořit české sportovce.

Máte teď čas vidět na olympiádě i ostatní sportoviště. Překvapilo vás, jak Rusové hry zvládají?
To mě opravdu překvapilo. Když jsme tady loni byli na závodech, vypadalo to tu úplně jinak. Nechtěla jsem věřit, že by mohli areály do roka dodělat. Ale ono se jim to povedlo. Jsou ještě místa, která nestihli uklidit nebo dotáhnout, ale to jsou detaily. Je to pro mě překvapení.

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.