Rašid Mahalbašič z Nymburka (vlevo) brání Radka Nečase z Prostějova.

Rašid Mahalbašič z Nymburka (vlevo) brání Radka Nečase z Prostějova. | foto: ČTK

Český pohár basketbalistů vyhrál Nymburk, ve finále zdolal Prostějov

• 0
Tenhle pocit už dobře znají. Nymburští basketbalisté získali Pohár České pošty už poosmé za sebou, celkově podesáté v historii. Ve finále v Jindřichově Hradci porazili Prostějov 91:67. Třetí místo vybojovali loňští finalisté z Pardubic, kteří vyhráli 92:77 nad Opavou.

Nymburk šel za vítězstvím od úvodních sekund a druhý tým ligové tabulky v první půli zcela přehrál. Už v první čtvrtině si vypracoval náskok 16 bodů a na poločasovou přestávku šel dokonce s třicetibodovým vedením 55:25.

Ve třetí čtvrtině však Nymburk výrazně polevil, Prostějov se chytil a snížil ztrátu na polovinu. Jenže obrat už Nymburk nedovolil a bez problémů si pohlídal vítězství znamenající 21. trofej během posledních 11 sezon. Jen v ročníku 2005/06 mu pohár sebrala Mlékárna Kunín.

Hlavní zásluhu na výhře Nymburka měla dvojice Radoslav Rančík a Vojtěch Hruban, kteří se podělili o 48 bodů. Reprezentační křídelní hráč Hruban zazářil především sedmi trojkami z osmi pokusů.

Český pohár basketbalistů v Jindřichově Hradci

Nymburk - Prostějov 91:67 (29:13, 55:25, 67:52)
Nejvíce bodů
: Hruban 25, R, Rančík 23, Ilievski 14, Mahalbašič 10 - Pandula 17, Švrdlík 12, J. Bohačík 10. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Kučera. Fauly: 17:21. Trestné hody: 16/11 - 8/7. Trojky: 14:10.

O 3. místo: Pardubice - Opava 92:77 (26:16, 44:31, 68:58)
Nejvíce bodů:
Nelson 22, M. Peterka 16, Sanders a Čarnecký po 14, Kotas 11, Faifr 10 - Dokoupil 17, Sokolovský a Kramný po 13, Vlček 11. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Matějek. Fauly: 20:23. Trestné hody: 17/11 - 14/8. Trojky: 7:11.