Martin Havlát (vlevo) ze San Jose přijímá gratulace ke vstřelenému gólu v...

Martin Havlát (vlevo) ze San Jose přijímá gratulace ke vstřelenému gólu v zápase s Dallasem. | foto: AP

Havlát se po návratu z marodky poprvé trefil, Rozsíval měl asistenci

• 3
Ve středu hokejová NHL nabídla nejmenší porci zápasů z posledních čtyř hracích dní před blížícím se olympijským turnajem v Soči. I v rámci pouhých tří duelů však Češi byli opět vidět. Reprezentační obránce Michal Rozsíval asistoval v konfrontaci elitních dvou celků soutěže u výhry Chicaga 2:0 na ledě Anaheimu a uzdravený útočník Martin Havlát ze San Jose se po delší době dokázal s bilancí (1+1) výrazněji prosadit.

Před olympijskou nominací stihl Martin Havlát odehrát jen 22 duelů s bilancí 8 bodů (3+5). Vinou nevýrazných výkonů a častých zdravotních potíží se s jeho službami ohledně Soči ani příliš nepočítalo.

1. Jaromír Jágr (NJD), 57z. - 48b. (17+31)
2. David Krejčí (BOS), 55z. - 47b. (12+35)
3. Jiří Hudler (CGY), 56z. - 42b. (14+28)
4. Jakub Voráček (PHI), 57z. - 39b. (15+24)
5. Radim Vrbata (PHX), 54z. - 37b. (13+24)
6. Martin Hanzal (PHX), 51z. - 36b. (14+22)
7. Patrik Eliáš (NJD), 42z. - 33b. (11+22)
8. T. Plekanec (MTL), 57z. - 32b. (16+16)
9. Ondřej Palát (TBL), 56z. - 31b. (11+20)
10.M. Frolík (WPG), 57z. - 30b. (12+18)

Ve středu se však zapomenutý útočník po delší době zviditelnil, když ve svém pátém startu po návratu z měsíční marodky dosáhl své čtvrté branky sezony a v prodloužení navíc přidal asistenci u vítězné trefy.

32letý rodák z Mladé Boleslavi poslal San Jose v 39. minutě do vedení v souboji s Dallasem tečí střely obránce Scotta Hannana. Hosté však ve třetím dějství zásluhou ruského mladíka Valerie Ničuškina vyrovnali a vynutili si tak prodloužení.

V jeho druhé minutě ale opět zabodoval Havlát, když asistoval u branky Tommy Wingelse. Sharks si tak mírně vylepšili nelichotivou výsledkovou bilanci z posledních dní. Připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů.

V souboji elitních celků NHL slavilo Chicago

Prvních vychytanou nulu sezony si gólman obhájců Stanley Cupu připsal v ten nejvhodnější možný okamžik. Corey Crawford totiž bezchybným výkonem podloženým 29 zákroky pomohl Chicagu k výhře 2:0 na ledě lídra Západní konference a zároveň celé NHL z Anaheimu.

Pod obě gólové akce se podepsal slovenský reprezentant Marián Hossa, jenž nejprve v 21. minutě svou čtyřiadvacátou brankou otevřel skóre a v závěru ještě asistoval u pojistky z hole kapitána Jonathana Toewse. U první trefy duelu si asistenci připsal i český obránce Michal Rozsíval.

Díky triumfu na ledě svých největších konkurentů se tak Blackhawks dotáhli na své soupeře na rozdíl jediného bodu. Vedoucí Anaheim má na kontě bodů 85 a druhé Chicago již 84.

Crosby se blýskl pohledným gólem proti poslednímu Buffalu

Pro téměř povinnou výhru si ve středu dojeli hokejisté Pittsburghu na led Buffala. Souboj prvního s posledním mužstvem tabulky Východní konference skončil triumfem favorita v poměru 5:1.

Rozdílovou branku zařídil v 23. minutě kapitán Penguins Sidney Crosby. Nejproduktivnější hráč soutěže, jenž si celkově připsal dva body (1+1), se protáhl mezi bránícími hráči Sabres a prudkou střelou pod horní tyč nedal Ryanu Millerovi šanci zasáhnout.

Produktivitě NHL tak Crosby kraluje již s celkovým součtem 77 zápisů (28+49). Jeho nejbližší pronásledovatelé Ryan Getzlaf z Anaheimu (64 bodů, 27+37) a John Tavares z Islanders (64 bodů, 23+41) mají o propastných 13 bodů méně.

Výsledky NHL

Buffalo - Pittsburgh 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
6. Stafford - 16. Zolnierczyk, 23. Crosby, 38. Malkin, 46. Gibbons, 53. J. Neal. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18 408.

Anaheim - Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
21. Hossa (Rozsíval), 58. Toews. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17 446.

San Jose - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
39. Havlát, 62. Wingels (Havlát) - 47. Ničuškin. Střely na branku: 21:20. Diváci: 17 562.