HOKEJ NA BASEBALLU. Newyorské hokejové derby mezi Islanders a Rangers se...

HOKEJ NA BASEBALLU. Newyorské hokejové derby mezi Islanders a Rangers se odehrálo na stadionu baseballových Yankees. | foto: AP

Rangers vyhráli pod širým nebem i podruhé, v derby zdolali Islanders

• 6
Hokejisté New Yorku Rangers by teď asi chtěli hrát pod širým nebem neustále. Uspěli i ve druhém letošním zápase na baseballovém stadionu Yankees. Po víkendovém vítězství 7:3 nad New Jersey si ve středu připsali do tabulek NHL další dva body po výhře 2:1 nad rivaly z Islanders.

Zápasu dlouho dominovali oba brankáři a góly začaly padat až na konci druhé třetiny. Z úvodní branky se ve 39. minutě radovali "Ostrované" po trefě Brocka Nelsona, už o 40 sekund později ale vyrovnal Benoit Pouliot a ve 45. minutě vstřelil vítězný gól Rangers Daniel Carcillo.

Další góly už nepadly a tak si ocenění pro první hvězdu utkání odnesl brankář vítězů Henrik Lundqvist, který zlikvidoval 30 z 31 střel. Druhou hvězdou zápasu byl jeho protějšek Jevgenij Nabokov, jenž chytal poprvé od 6. ledna a připsal si 32 úspěšných zákroků.

"Tyhle venkovní zápasy jsou velká zábava. Před tolika fanoušky bych mohl hrát každý rok. Atmosféra je neuvěřitelná. A klidně by jich nemuselo být padesát tisíc. Třeba jen čtyřicet," poznamenal obránce Rangers Marc Staal.

Brankář Lundqvist byl rovněž nadšený, navíc pod širým nebem je zatím stoprocentní. Před letošními dvěma výhrami se radoval i v roce 2012 při tzv. Winter Classic ve Philadelphii. Dohromady ve třech venkovních duelech inkasoval šest gólů z 89 střel.

"Doufal jsem, že letos vyhrajeme oba zápasy. Že bude dvakrát vyprodáno. Že si to náramně užijeme. A všechno se splnilo. Chtěli jsme mít úsměv na tváři, až se za těmito dvěma duely budeme ohlížet, abychom nemuseli řešit chyby a porážky. A povedlo se. Budu si ty dva dny pamatovat do konce života," řekl švédský gólman.

Králem brankářů se však ve středu stal Ben Scrivens z Edmontonu, který nepustil žádnou z 59 střel San Jose a Oilers tak zejména díky němu zvítězili 3:0. Po předchozí sérii šesti porážek si tak Edmonton připsal třetí vítězství v řadě.

Rekordní zápis od Scrivense

Vítězům stále chyběl Aleš Hemský, který kvůli bolavému kotníku vynechal posledních sedm zápasů. Podle zámořských informací by ale český reprezentant mohl naskočit do hry už v sobotu na ledě Bostonu.

"Klobouk dolů před jejich brankářem. Chytal neuvěřitelně," konstatoval trenér San Jose Todd McLellan. "Zasloužil by si být první, druhou i třetí hvězdou zápasu. Myslím, že jsem něco podobného za svoji kariéru ještě neviděl," dodal McLellan.

V NHL se skutečně něco podobného ještě nestalo. Vychytat čisté konto s 59 zákroky, to je nový rekord. "Dobře jsem dnes na střely viděl. A ve druhé třetině jsem měl spoustu štěstí, když mě zachránila tyč," přiznal sedmadvacetiletý Scrivens.

Ve třetím středečním duelu zvítězilo Chicago 5:2 na ledě Vancouveru. Blackhawks prohrávali 0:2, ve druhé třetině ale skóre otočili díky čtyřem gólům během sedmi minut. Kouč Joel Quenneville si připsal 693. výhru v kariéře a je třetí v historické úspěšnosti trenérů.

Výsledky NHL

NY Islanders - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
39. Nelson - 40. Pouliot, 45. Carcillo. Střely na branku: 31:34. Diváci: 50 027. Hráno v rámci Stadium Series na Yankee Stadium.

Edmonton - San Jose 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
11. Schultz, 47. Hall, 59. Eberle. Střely na branku: 27:59. Diváci: 16 839.

Vancouver - Chicago 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
1. Higgins, 23. Sestito - 30. a 60. Saad, 27. Marián Hossa, 31. Toews, 35. Sharp. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18 910.