Adnan Januzaj z Manchesteru United minul proti Sunderlandu penaltu.

Adnan Januzaj z Manchesteru United minul proti Sunderlandu penaltu. | foto: AP

Manchesterské finále nebude. Hráči United selhali při penaltách

• 18
Kam prošel Manchester City jasně a s noblesou, tam Manchester United ani nedoklopýtal. Do finále anglického Ligového poháru se totiž podívají fotbalisté Sunderlandu. V napínavém utkání na Old Trafford rozhodovaly penalty.

Pro Manchester United je středeční neúspěch další ranou. Tým kouče Davida Moyese, jenž před sezonou nahradil legendárního Alexe Fergusona, už vypadl i z Anglického poháru a v lize je až sedmý s velkou ztrátou na čelo.

Zato Sunderland byl po postupu do finále v sedmém nebi. V lize je předposlední a bojuje o udržení, v Ligovém poháru však naváže na dosud jedinou finálovou účast z roku 1985, kdy podlehl Norwichi.

Sunderland vyhrál první semifinálový zápas s Manchesterem United 2:1, ale v odvetě byl po 90 minutách stav 1:0 pro domácí a prodlužovalo se.

Hosty přiblížil postupu ve 119. minutě Phil Bardsley po chybě brankáře Davida De Gey, ale v nastaveném čase prodloužení trefou na 2:1 ještě vykřesal pro Manchester naději Javier Hernández.

Rozstřel byl festivalem neproměněných penalt, uspěli v něm jen tři exekutoři a Sunderland vyhrál 2:1.

Sunderland se utká ve finále s Manchesterem City 2. března ve Wembley.

Semifinále anglického Ligového poháru ve fotbale - odvety

Manchester United - Sunderland 2:1 po prodl. (37. Evans, 120.+1 Hernández - 119. Bardsley), 1:2 na penalty, první zápas 1:2, postoupil Sunderland.
West Ham United - Manchester City 0:3 (3. a 59. Negredo, 24. Agüero), první zápas 0:6, postoupil Manchester City.