Daniel Kolář (vpravo) sdílí se spoluhráči plzeňskou radost.

Daniel Kolář (vpravo) sdílí se spoluhráči plzeňskou radost. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Jsem rád, že jsme ukázali kvalitu, řekl plzeňský hrdina Kolář

• 15
Gól a hurá do šatny! Plzeňský záložník Daniel Kolář brankou ze závěru prvního poločasu nasměroval Viktorii k výhře 2:0 v Mladé Boleslavi. "Ve čtvrtek v Evropské lize se nám nedařilo. Proti Boleslavi jsme ukázali kvalitu," pochvaloval si Kolář.

Projevil se v úvodu na vašem výkonu zápas proti Fenerbahce?
Neřekl bych, že byl náš výkon podobný. Já jsem se cítil dobře, celkově to byl úplně jiný zápas.

Ale do šancí jste se dostávali těžce. Souhlasíte?
Samozřejmě. Boleslav dobře bránila, vzadu má velké hráče, navíc hodně důrazné. V dnešní době už je na nás každý dobře připravený. Pomohlo nám, že jsme dali první gól.

Utkání Mladá Boleslav versus Plzeň ve videoreportáži

Sám jste ve druhém poločase mohl přidat ještě jeden, po krásném slalomu mezi soupeři nevyšlo až zakončení. Proč?
Myslel jsem, že když naznačím gólmanovi střelu, lehne si. Ale on mě dobře vystál a já prováhal správný okamžik na střelu. Udělal jsem to špatně.

Nebyl jste faulovaný?
Kdybych upadl, asi by se pískalo. Franta Ševinský mi pak děkoval, že nedostal červenou kartu. Ale já chtěl dát gól a zbytečně nepadat.

Boleslav celkově hrála důrazně. Bolelo to?
Bolelo.

Proto kulháte?
Trochu mě bolí koleno, ale snad to nebude nic vážného.

Rozhodčí často vytahoval žluté karty, na každé straně padla i jedna červená. Ovlivnilo to zápas?
I to může být jeden z faktorů, proč jsme se nedostali do tolika šancí. Boleslav přerušovala hru klidně za cenu žlutých karet.

Bylo těžké zvyknout si na metr rozhodčího?
Podle mě dával žluté karty zaslouženě, takže to nebylo těžké.