OSUDOVÁ HRUBKA. Brněnský gólman Martin Doležal pouští nepříliš nebezpečnou

OSUDOVÁ HRUBKA. Brněnský gólman Martin Doležal pouští nepříliš nebezpečnou střelu slávisty Martina Juhara. | foto: Václav ŠálekČTK

Brno - Slavia 0:1, hosté prolomili vleklou krizi díky chybě brankáře

• 39
Fotbalisté Slavie mohou konečně oholit své vousy. Po sedmi ligových zápasech bez výhry totiž v 19. kole na hřišti Brna prolomili krizi a zvítězili těsně 1:0. Za tříbodový zisk mohou děkovat střele záložníka Juhara z 61. minuty, ale hlavně chybě domácího brankáře.

Snad nikdo na stadionu nečekal, že by ten pokus mohl brněnský gólman Doležal pustit. Míč po Juharově střele zpoza pokutového území sice skákal, ale Doležal měl na přesun k bližší tyči dost času. Přesto inkasoval.

Utkání Brno versus Slavia ve videoreportáži

Díky tomuto momentu v jinak podrůměrném zápase spadl slávistům kámen ze srdce. Vždyť se dočkali výhry na půdě soupeře po sedmnácti měsících a sedmnácti utkáních! Tak dlouho trvala jejich venkovní mizérie.

Nyní se jim bude dýchat o něco lépe, v neúplné tabulce poskočili na osmé místo. Naopak Zbrojovka prohrála sedmý z posledních jedenácti zápasů a hrozí jí další pokles.

Slávistického trenéra Petra Radu potěšilo ukončení série bez výhry, výkon svých svěřenců už ne tak docela. "S prvním poločasem jsem nebyl spokojen, hráčům jsem o přestávce vyčinil. Brno bylo živější. Ale je důležité, že máme tři body. Sebevědomí by se hráčům nyní mělo zvednout," doufá Rada.

Utkání sousedů v tabulce začala lépe Slavia. V šesté minutě vypálil z hranice vápna Juhar a notně vystrašil brankáře Doležala. Zbrojovka se do tempa dostávala pozvolna, první šanci měl v 16. minutě Mezlík, ke kterému se odrazil míč po rohu. Zkušený brněnský záložník ale tvrdou ranou těsně minul branku.

Poté se hrál bídný fotbal s minimem šancí na obou stranách. První poločas tak skončil bez branek a ani po přestávce diváky v chladném počasí hra moc nebavila.

Zbrojovka postrádala kvalitu v rozehrávce, navíc kvůli zdravotním problémům musel ze hry odstoupit kapitán Švancara a útočná činnost Brna se tím v podstatě zhroutila.

Pražané se nikam netlačili a čekali na soupeřovu chybu. Jedna z nich přišla v 61. minutě. Míč propadl na malé vápno, kde byl připravený Mičola, ovšem jeho rána z otočky skončila vysoko nad bránou.

Jenže první varování Zbrojovce nestačilo a o minutu později už inkasovala.

Slavia od té doby kontrovala výsledek a až na jedinou výjimku žádné komplikace nepřipustila. Zbrojovka si šanci na vyrovnání vytvořila jen v 90. minutě, kdy se k dlouhému centru dostal Pernica, ale Čontofolský vytáhl míč nad břevno. Ani potřetí tak Brno nedokázalo v jarní části soutěže bodovat.

"Chtěli jsme bodovat, být doma aktivnější, což se nám nepodařilo. Nebylo moc šancí, dostali jsme hloupý gól. Třetí jarní porážka znamená špatný vstup do sezony," řekl brněnský kouč Petr Čuhel.