TVRDÝ SOUBOJ. Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (vpravo) si zpracovává míč,

TVRDÝ SOUBOJ. Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (vpravo) si zpracovává míč, atakuje ho plzeňský záložník Vladimír Darida. | foto: ČTK

Boleslav - Plzeň 0:2, výhru v tvrdém utkání jistil Horváth z penalty

• 84
Nenápadná akce, ještě nenápadnější centr Filla v nastavení prvního poločasu a penalta v závěru. Tak Plzeň vyhrála těžký a tvrdý zápas v Mladé Boleslavi, kde to soupeře obvykle bolí. Po vítězství 2:0 si Plzeň udrží první příčku.

Utkání Mladá Boleslav versus Plzeň ve videoreportáži

Rozhodčí Bílek rozdal v zápase osm žlutých a dvě červené karty. Nejdřív v 66. minutě vyloučil hostujícího Filla, o deset minut později poslal do sprch domácího Magera. A chvíli na to odpískal penaltu, když Sivrič nešikovně srazil Rajtorala.

Důležitý první gól dal Kolář, který byl na malém vápně u míče dřív než stoper Ševinský. Čekalo se vlastně už na přestávku, když Fillo z pravé strany přetáhl centr, vypadalo to, že míč skončí v autu. Ale u zadní tyče vrátil míč před branku Kovařík a Kolář už měl snadnou práci.

"Ten gól jsme neměli dostat. To byl klíčový okamžik. Nebylo to ani tak podceněním, že už je konec půle, ale spíše šlo o odraz celého prvního poločasu. Ten byl pro mě velkým zklamáním," řekl na tiskové konferenci
mladoboleslavský kouč Ladislav Minář.

"Hodně to rozhodl gól do šatny, který nám pomohl. Ve druhé půli to domácí zjednodušili a nakopávali míče. Po vyloučení Filla měli trochu tlak, ale vyloučením Magery se to vyrovnalo a nám se hrálo lépe. Rozhodla pak individuální akce Franty Rajtorala a penalta," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Domácí měli několik dobrých příležitostí, klidně mohli myslet na remízu. Plzeň však minimálně třikrát skvěle podržel Kozáčik.

Na hrotu plzeňského útoku dostal přednost Tecl před Bakošem a trenér Vrba zřejmě s ohledem na čtvrteční odvetu s Fenerbahce šetřil i reprezentanta  Rajtorala, místo kterého do utkání naskočil Fillo. Ten ještě na podzim hostoval právě v Boleslavi a od začátku byl na pravé straně aktivní.

Jinak ale Plzeň působila mátožně, k čemuž přispíval i hodně agresivní a tvrdý styl Mladé Boleslavi. Jen za první půli její hráči dostali pět žlutých karet, což hru kouskovalo.

Jako první zahrozili domácí. V deváté minutě se opřel do míče Štohanzl, ale brankář Kozáčík skákavou střelu skvěle vyrazil. Plzeň se do první větší šance dostala ve 25. minutě. Odražený míč propadl do vápna až k Procházkovi, jeho pokus však domácí obrana zablokovala na roh.

Horváth pak poslal přímý kop těsně vedle a na druhé straně zneškodnil Marešovu střelu znovu Kozáčik. Těsně před poločasem ale Plzeň přeci jen udeřila. Po závaru před domácí brankou poslal Fillo přetažený centr na Kovaříka, který vrátil míč na Koláře a ten zblízka napálil balon do sítě.

Ve druhé půli si Boleslav vytvářela menší převahu, ale Ščuk poslal hlavičku po rohu nad a Štohanzl zblízka nepřehodil Kozáčika. Agresivitu domácích postupně převzala i Plzeň. Výsledkem bylo vyloučení Filla, který za šlapák dostal v 66. minutě druhou žlutou kartu a následně červenou.

O šest minut později mohli domácí srovnat, ale Štohanzl po zpětné přihrávce Kúdely mířil trestuhodně mimo. O výhodu pak Středočeši přišli čtvrthodiny před koncem, kdy dal sudí druhou žlutou i Magerovi za faul loktem.

O chvíli později naopak vyloučení unikl domácí Jarolím, který stáhl Bakoše. Přestože by slovenský útočník mohl jít sám na branku, Jarolím kartu překvapivě nedostal.

Plzeň nakonec šest minut před koncem po brejku stvrdila výhru. Rajtoral vybojoval na Sivričovi pokutový kop, který chladnokrevně proměnil kapitán Horváth.