Roman Červenka (uprostřed) z Calgary přijímá gratulace ke vstřelenému gólu od

Roman Červenka (uprostřed) z Calgary přijímá gratulace ke vstřelenému gólu od spoluhráčů TJ Brodieho (vlevo) a Jaromeho Iginly (12). | foto: Reuters

Červenka s Hudlerem bodovali za Calgary, Chicago dále drtí své soupeře

• 2
Hokejový útočník Roman Červenka svým třetím gólem sezony otevřel skóre v zápase proti San Jose a pomohl tak Calgary k výhře 4:1. Asistenci si za Flames připsal i Jiří Hudler. Lídři NHL z Chicaga uspěli nad Coloradem 3:2 a bodovali tak i ve svém 24. zápase sezony. Útočník Milan Michálek se po zranění vrátil do sestavy Ottawy a hned si připsal přihrávku, výhru 5:4 však slavilo Toronto.

Po nedělním úspěchu proti Vancouveru v poměru 4:2 zvítězili hokejisté Calgary i ve středu nad San Jose, když své fanoušky potěšili pro změnu po skóre 4:1.

Češi v NHL

1. Jakub Voráček (PHI) 24 z. (10+17) - 27b.
2. Patrik Eliáš (NJD) 23 z. (6+17) - 23b.
3. Jiří Tlustý (CAR) 22 z. (11+7) - 18b.
4. David Krejčí (BOS) 20 z. (5+12) - 17b.
5. T. Fleischmann (FLA) 23 z. (5+12) - 17b.
6. Jiří Hudler (CGY) 18 z. (4+12) - 16b.
7. T. Plekanec (MTL) 23 z. (10+5) - 15b.
8. Jaromír Jágr (DAL) 21 z. (7+8) - 15b.
9. Václav Prospal (CBJ) 23 z. (9+5) - 14b.
10. Aleš Hemský (EDM) 22 z. (8+5) - 13b.

V brance Flames se poprvé od 5. února představila uzdravená jednička Miikka Kiprusoff. Návrat do sestavy si zkušený Fin užil ve velkém stylu. Pochytal 32 střel a byl zvolen první hvězdou.

O čisté konto jej připravil jediným gólem pouze kapitán hostujících Sharks Joe Thornton, jenž v 34. minutě vymazal otevírací trefu zápasu z první třetiny od Romana Červenky. Sedmadvacetiletý útočník si připsal svůj osmý bod (3+5) v rámci úvodních 17 startů v NHL.

Po čtyřiceti minutách tedy svítilo na ukazateli skóre 1:1. Ve třetí třetině San Jose sice přestřílelo domácí vysoko 17:6, přesto padaly branky pouze z holí hráčů Flames. Rozdílový gól zařídil v 43. minutě Blake Comeau a pojistku po asistenci Jiřího Hudlera přidal v 45. minutě kapitán Jarome Iginla. Do prázdné branky pak v závěru ještě uzavřel výsledek Curtis Glencross.

Nezastavitelné Chicago slaví další výhru

Stejně jako v nedávném souboji proti Detroitu již byli hokejisté Chicaga blízko první prohry z řádné hrací doby i ve středu proti Coloradu. V obou případech během třetí třetiny doháněli ztrátu a pokaždé byli nakonec úspěšní.

Naposledy Avalanche vstupovali do třetího dějství za vedení 2:1, kapitán Blackhawks Jonathan Toews však v 43. minutě při hře v oslabení prodal své kvality a srovnal na 2:2.

V čase 59:10 se pak před brankou soupeře prosadil důrazný Daniel Carcillo a fanoušci ve vyprodané aréně United Center bouřili nadšením.

Jejich oblíbenci totiž prodloužili klubový rekord na jedenáct vítězství v řadě, opět natáhli ligový rekord na bodový zisk již z úvodních 24 zápasů sezony a zároveň se přiblížili i k celkovému ligovému rekordu v počtu bodově úspěšných zápasů v řadě. V součtu se závěrem loňské základní části dokázalo Chicago bodovat v 30 navazujících duelech (rekord drží Philadelphia Flyers s 35 zápasy ze sezony 1979/80).

Blackhawks slavili další triumf, přestože zranění nepustilo do akce Mariána Hossu a kvůli nemoci podruhé za sebou nenastoupil ani Michael Frolík. V dresu Colorada pro změnu chyběl zraněný Milan Hejduk.

Toronto uspělo nad Ottawou, Michálek se vrátil do akce

Utkání bohaté na góly, okořeněné pěstními souboji a navíc s vítězným koncem 5:4 pro své Maple Leafs viděli diváci v Torontu. V rámci kanadského derby do arény Air Canada Centre zavítala Ottawa i s uzdraveným Milanem Michálkem v sestavě.

Osmadvacetiletý levý křídelní forvard kvůli zranění kolene vynechal deset zápasů. Při svém návratu si hned připsal asistenci, když v 43. minutě figuroval u trefy Zacka Smitha. Dva body však nakonec zůstaly v Torontu, za které se třemi body blýskl Phil Kessel (1+2). Gólman vítězů James Reimer pochytal 39 ran.

Výsledky hokejové NHL

Toronto - Ottawa 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)
7. Bozak, 8. McClement, 22. Van Riemsdyk, 44. Kessel, 51. Kadri - 23. Zibanejad, 42. Z. Smith (M. Michálek), 53. Alfredsson, 59. Greening. Střely na branku: 28:43. Diváci: 19 412.

Chicago - Colorado 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
10. Shaw, 43. Toews, 60. Carcillo - 19. Mitchell, 34. Duchene. Střely na branku: 32:22. Diváci: 21 531.

Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
5. Červenka, 43. Comeau, 45. Iginla (Hudler), 60. Glencross - 34. J. Thornton. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 289.

Anaheim - Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
8. Perry, 60. Getzlaf. Střely na branku: 24:18. Diváci: 13 456.