Fotbalista Milan Baroš nastoupil za Baník Ostrava proti Plzni v základní sestavě. | foto: ČTK

Plzeň - Ostrava 1:1, lídr má v čele tabulky už jen jednobodový náskok

• 118
Šest zápasů trvala vítězná šňůra plzeňských fotbalistů v domácí lize. O sérii přišli v 18. kole, kdy na domácím hřišti pouze remizovali 1:1 s Baníkem Ostrava. V čele tabulky tak mají už jen jednobodový náskok před druhou Spartou.

Utkání Plzeň versus Baník Ostrava ve videoreportáži

Chvíli se schylovalo k překvapení. To když v 51. minutě poslal hosty z Ostravy do vedení Milosavljev. Ale čtvrt hodiny nato vyrovnal povedenou hlavičkou Procházka.

Patnáct minut před koncem mohl zařídil očekávané plzeňské vítězství Limberský, ale neproměnil penaltu. Trefil totiž jen břevno. Pak sice z dorážky poslal míč do brány, ale to pravidla nedovolují, a tak byla jeho radost zbytečná.

Plzeň tak v generálce na čtvrteční osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul přišla o sérii výher v devíti soutěžních zápasech za sebou.

"Chyběl nám Pavel Horváth, který měl od pátku virózu. Ráno uvažoval, že to zkusí, ale nakonec dal raději přednost tomu, aby byl zdravý na Fenerbahce, což respektuju," řekl plzeňský trenér Vrba. "Má jedny z nejlepších přihrávek v lize, navíc překvapivé, které nám tentokrát chyběly."

V základní sestavě Ostravy se poprvé objevil Baroš a na hřišti byl hodně vidět. Sváděl oboustranně tvrdé souboje s obránci a otevřená obrana domácích mu umožňovala se dostávat do šancí. Tu největší měl ve 22. minutě, kdy po centru Fantiše vyhrál souboj s Čišovským, jenže hlavou trefil jen tyč.

Pravidlo

Proč penalta neplatila

"Hráč provádějící pokutový kop nesmí s míčem zahrát podruhé dříve, než se ho dotkne jiný hráč."

Výňatek z pravidel, kapitola o pokutovém kopu

O deset minut později vystihl přihrávku Limberského a postupoval sám na Čišovského. Slovenského stopera však neumotal a o míč přišel, ještě než stačil zakončit.

Ale jinak byla ofenzivně aktivnější Plzeň, která držela míč a kombinovala na soupeřově polovině. Chyběla jí však větší invence a zejména rychlé přenášení hry v podání kapitána Horvátha, který tentokrát absentoval.

Největší šanci tak měl až před poločasem Rajtoral, ke kterému se po standardní situaci odrazil ve vápně míč, ale střelu plzeňského záložníka k tyči stačil za překonaným brankářem Bártou uklidit do bezpečí Soukup.

Krátce po změně stran navíc Ostravě vyšel jeden z brejků. Fantiš poslal střílenou přihrávku na zadní tyč, kam si nabíhal Milosavljev a dostal míč za Kozáčikova záda.

Plzeň tak musela dotahovat náskok soupeře stejně jako v minulém kole v Brně. Odpovědět mohla už za tři minuty, když po rychlé kombinační akci Kolář našel Bakoše, ale střelu slovenského útočníka vytáhl brankář Bárta na břevno.

Domácí trenér Vrba poté poslal do hry i druhého ze svých kanonýrů Tecla a Plzeň si vytvářela velký tlak. V 66. minutě pak přišlo vyrovnání. Kovařík z rohu našel v malém vápně Procházku a plzeňský stoper se prosadil tvrdou hlavičkou. Po 256 minutách tak ukončil neprůstřelnost Bárty.

Rozhodnout pak mohl Limberský, jehož dělovku zablokoval Droppa tělem a podle rozhodčího Hrubeše i rukou, za což přes protesty hostů následovala penalta. Jak s velkou šancí naložil, už víte...

"Nakonec jsme to ubojovali, za což hráči zaslouží dík. Odvedli kvalitní práci a odvážíme si cenný bod. Ukázali jsme, že nejsme mrtvé mužstvo a že bojujeme," hodnotil duel ostravský kouč Pulpit.