Liberecký útočník Michael Rabušic se snaží prokličkovat jihlavskou obranou.

Liberecký útočník Michael Rabušic se snaží prokličkovat jihlavskou obranou. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Jihlavští fotbalisté opět neskórovali, přesto proti Liberci bodovali

• 0
Jaký je rozdíl mezi tím vstřelit branku v přípravném a mistrovském utkání? Podle aktuálních výsledků jihlavských fotbalistů diametrální. Zatímco ve dvanácti zimních přípravných duelech nastřádala FC Vysočina 31 branek, v lize se trápí. V šesti zápasech sehraných od začátku listopadu svěřenci kouče Františka Komňackého vstřelili jedinou branku - České Budějovice porazili 1:0.

A mizernou koncovku potvrdili také ve včerejším domácím utkání 18. kola proti Liberci, ve kterém znovu vyšli naprázdno. Přesto dokázali bodovat.

"Proti kvalitě, kterou Liberec představuje, jsme mohli postavit jen svoji bojovnost a snahu," uvedl jihlavský kouč František Komňacký. "Nechtěli jsme hrát na 0:0, přáli jsme si být nebezpeční. Dařilo se nám to však jen na začátku a konci, v průběhu zápasu byl Liberec lepší," doplnil.

O šance Jihlava v úvodu skutečně neměla nouzi. Už v sedmé minutě se v ideální pozici objevil Jungr, který však nepotvrdil střeleckou formu z herního soustředění v turecké Antalyi, v níž během čtyř střetnutí nasázel pět branek. Tváří v tvář libereckému gólmanovi Kováři selhal: zamířil vysoko nad.

Po čtvrt hodině hry se mohl prosadit talentovaný mladík Masopust, jeho dalekonosnou ránu však Kovář vytlačil na roh.

Ještě před přestávkou dvakrát zahrozil mistrovský Liberec: ve 30. minutě pálil Pavelka, o jedenáct minut později v chumlu hráčů ve vápně Frýdek. Ani jeden pokus se však neujal.

A liberecký koncert pokračoval i po změně stran: v 67. minutě hostující útočník Štajner trefil tyč, o minutu později měla šanci dvojice Rabušic - Štajner. "Měli jsme více šancí, kdyby se jedna z nich ujala, vypadal by konečný výsledek jinak," uvědomoval si trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Utkání Jihlava versus Liberec ve videoreportáži

Rozhodnout mohl "střídající žolík" Koloušek, ten se krátce poté, co vyběhl na hřiště, objevil sám před brankou - ale přestřelil. "Koloušek je do ofenzivy náš nejlepší hráč," připustil Komňacký. "Měl opravdu obrovskou šanci, naštěstí nedal," oddechl si Šilhavý.

V příštím prvoligovém utkání se Jihlava představí na hřišti soupeře: v sobotu cestuje do Pivarníkovy Olomouce. Ještě předtím se však Vysočina v pohárovém utkání představí na Spartě.