Milan Kerbr (vpravo) ze Slovácka se snaží zastavit Tomáše Zápotočného ze

Milan Kerbr (vpravo) ze Slovácka se snaží zastavit Tomáše Zápotočného ze Sparty. | foto: Michal Doležal, ČTK

Sparta - Slovácko 4:0, čtyři góly a domácí jdou na druhé místo

• 27
Skvělý druhý poločas zajistil sparťanským fotbalistům posun na druhé místo tabulky. Doma na Letné porazili Slovácko 4:0, když všechny góly dali až po přestávce. Dvakrát se trefil Kadlec, prosadili se také Zápotočný a Bednář.

Utkání Sparta versus Slovácko ve videoreportáži

Spartu tři dny po smolném vyřazení v Evropské lize s Chelsea čekal v jarní ligové premiéře zcela odlišný zápas. Slovácko totiž přijelo na Letnou s defenzivní taktikou.

Sparťané měli převahu, drželi míč, do šancí se však dostávali jen velmi těžko. Nebezpečnější naopak překvapivě byli hosté. Jako první zahrozil po jedenácti minutách Kuncl, po jehož střele musel zasahovat Vaclík.

Po půlhodině dokonce zachránilo Spartu břevno. To když hlavičkoval Došek... Odražený míč pak napálil těsně vedle Hlúpik.

Spartě pomohla do gólové šance až chybná přihrávka Reinberka, po které se ve 41. minutě dostal do sóla Kadlec, ale brankáře Melichárka tvrdou ranou nepřekonal.

Bývalý sparťan Došek byl proti svému někdejšímu klubu hodně nabuzený, neprosadil se však ani chvíli před pauzou, kdy střílel těsně nad.

Obraz hry se zpočátku neměnil ani po přestávce. Po hodině hry mohl chybu v hostující obraně ztrestat Kadlec, stejně jako v první půli ovšem při úniku selhal.

V polovině druhého poločasu sparťané svůj narůstající tlak zužitkovali. Střídající Kweuke rozhýbal hru, nahrál do strany Zápotočnému a ten přízemní střelou překonal Melichárka.

Slovácko po inkasovaném gólu vypadlo z role a brzy inkasovalo další góly.

Nejprve v 74. minutě prolomil smůlu přesnou střelou k tyči Kadlec, stejný hráč pak doklepl míč do sítě po Kweukeho ráně do tyče.

Hosté z Uherského Hradiště se po nadějném vstupu do utkání naprosto sesypali a odvezli si nakonec čtyřgólový debakl. Po obrovské chybě Slovácka ve středu hřiště se necelou minutu po příchodu na hřiště dočkal první branky v letenském dresu Bednář.