RYZÍ RADOST. Jakub Voráček z Philadelphie (vlevo) slaví gól, spolu s ním se

RYZÍ RADOST. Jakub Voráček z Philadelphie (vlevo) slaví gól, spolu s ním se raduje i Braydon Coburn. | foto: AP

Skvělý Voráček nasázel hattrick brankáři Vokounovi, Hejduk se zranil

• 45
Po nedávném povýšení do prvního útoku Philadelphie je hokejový útočník Jakub Voráček k nezastavení. V pondělí asistoval u čtyř gólů proti Islanders a ve středu pro změnu premiérovým hattrickem kariéry v NHL sestřelil v pennsylvánském derby Pittsburgh s krajanem Tomášem Vokounem v brance. Naopak smůla potkala colorádského Milana Hejduka, jenž kvůli zranění nedohrál zápas proti St. Louis.

Philadelphia zakončila svou šestizápasovou šňůru venkovních startů pikantním pennsylvánským derby, do kterého vstupovala povzbuzena triumfem 7:0 z ledu Islanders.

Sebevědomí nabrané z posledního souboje se svěřencům kouče Petera Laviolettea proti silnému Pittsburghu hodilo hned v několika případech. Už po necelých osmi minutách hry totiž Penguins vedli 2:0. Flyers ovšem sérií čtyř branek do sítě Tomáše Vokouna, jenž nastoupil poprvé od 10. února po třízápasové pauze, otočili vývoj ve svůj prospěch.

Češi v NHL

1. Patrik Eliáš (NJD) 16 z. (4+15) - 19 bodů
2. Jakub Voráček (PHI) 18 z. (6+12) - 18 b.
3. Tomáš Plekanec (MTL) 16 z. (8+5) - 13 b.
4. David Krejčí (BOS) 13 z. (4+8) - 12 b.
5. Radim Vrbata (PHX) 15 z. (4+8) - 12 b.
6. Jaromír Jágr (DAL) 15 z. (4+7) - 11 b.
7. Martin Hanzal (PHX) 12 z. (7+3) - 10 b.
8. Aleš Hemský (EDM) 15 z. (7+3) - 10 b.
9. T. Fleischmann (FLO) 15 z. (4+6) - 10 b.
10. Martin Erat (NSH) 16 z. (3+7) - 10 b.

Třetí a čtvrtý gól v pořadí zařídil pro Flyers český forvard Jakub Voráček. Kladenský odchovanec nejprve v závěru druhé třetiny v čase 39:50 využil přesilovku a už po 18 vteřinách třetí dvacetiminutovky po spolupráci s kapitánem Claude Girouxem slavil podruhé.

Pittsburgh se ale nevzdal. Na úvodní snížení z hole Tylera Kennedyho sice ještě odpověděl philadelphský Wayne Simmonds, následné trefy Jamese Neala a Brandona Suttera už ovšem vrátily Penguins za stavu 5:5 naplno zpět do hry.

Hosté však měli v sestavě skvěle rozehraného Voráčka, který v čase 58:29 po nahození zpoza branky šťastným odrazem od brankáře Vokouna završil svůj premiérový hattrick kariéry v NHL a rozhodl o dvoubodovém zisku Philadelphie.

Voráček tak bodoval ve třetím zápase za sebou, během nichž vyprodukoval úctyhodných osm bodů a celkově má na druhé příčce produktivity Čechů v NHL již osmnáct zápisů (6+12).

Colorado přišlo o Hejduka, výhru nad St. Louis trefil Jones

Již svou třetí výhru z posledních čtyř startů uhráli hokejisté Colorada poté, co na domácím ledě uspěli v defenzivním duelu 1:0 nad St. Louis brankou Davida Jonese z prodloužení.

Diváci v aréně Pepsi Center dlouho sledovali souboj mezi gólmany Semjonem Varlamovem a Jaroslavem Halákem. K jejich radosti čisté konto nakonec uhájil domácí Varlamov, jenž předvedl celkově 33 zákroků. To slovenský reprezentant v brance Blues ve svém prvním startu po návratu z marodky pochytal 19 z 20 ran Avalanche.

Už po sedmi střídáních skončil zápas pro oporu Colorada Milana Hejduka, jenž s blíže nespecifikovaným zraněním zamířil do kabin.

Calgary nestačilo na LA, Červenka odehrál jen necelých osm minut

Útočník Jiří Hudler se asistencí podílel na jediném góly Calgary v souboji s Los Angeles. Flames nakonec obhájcům Stanley Cupu před vlastním publikem podlehli 1:3.

Na pouhých 7 minut a 25 vteřin se srazil čas ztrávený na ledě u Romana Červenky, který proti Kings absolvoval pouze dvanáct střídání.

U MANTINELU. Roman Červenka z Calgary (vlevo) svádí souboj s Jakem Muzzinem z Los Angeles.

Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)
6. Niskanen, 8. Malkin, 46. Kennedy, 53. Neal, 58. Sutter - 40., 41. a 59. Voráček, 13. a 48. Simmonds, 12. Grossmann. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 59 minut, z 32 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,3 procenta. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 650.

Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
15. Brodie (Hudler) - 7. Brown, 16. Lewis, 50. J. Carter. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19 289.

Colorado - St. Louis 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)