ČESKÁ RADOST. Roman Horák a Jiří Hudler  z Calgary jásají po gólu do sítě

ČESKÁ RADOST. Roman Horák a Jiří Hudler z Calgary jásají po gólu do sítě Dallasu. | foto: Reuters

Červenka s Horákem bodovali proti Dallasu, Detroit opět nasadil Mrázka

• 32
Podruhé za posledních pět dní se v hokejové NHL střetli ve vzájemném duelu bývalí parťáci z ruského Omsku Jaromír Jágr a Roman Červenka. V obou případech nad Dallasem uspělo Calgary. Naposledy výhru 4:3 podpořili i Češi Roman Horák (1+0) a zmiňovaný Červenka (0+1). Svého druhého startu ve slavné soutěži se v neděli dočkal talentovaný brankář Detroitu Petr Mrázek.

Po středečním nezdaru z ledu Calgary v poměru 4:7 nedokázali hokejisté Dallasu uspět nad kanadským celkem ani v domácí odvetě, ve které padli těsně 3:4.

Češi v NHL

1. Patrik Eliáš (NJD) 15 z. (4+15) - 19 bodů
2. Tomáš Plekanec (MTL) 14 z. (7+5) - 12 b.
3. David Krejčí (BOS) 13 z. (4+8) - 12 b.
4. Radim Vrbata (PHX) 15 z. (4+8) - 12 b.
5. Jaromír Jágr (DAL) 15 z. (4+7) - 11 b.
6. Jakub Voráček (PHI) 16 z. (3+8) - 11 b.
7. Martin Hanzal (PHX) 11 z. (7+3) - 10 b.
8. Aleš Hemský (EDM) 14 z. (7+3) - 10 b.
9. T. Fleischmann (FLO) 14 z. (4+6) - 10 b.
10. Jiří Tlustý (CAR) 13 z. (5+4) - 9 b.

Utkání se přitom pro tým Jaromíra Jágra nevyvíjelo špatně, když po dvou třetinách Stars vedli 3:1 a měli namířeno k přidání další výhry do úspěšné série šesti triumfů z posledních osmi startů. Proti ovšem byla třígólová série Flames ze třetí třetiny.

Obrat Calgary odstartoval ve 42. minutě po asistenci Romana Červenky mladý útočník Roman Horák. Jednadvacetiletý centr se v závěru předchozího týdne dočkal povolání z farmy a za šanci se odvděčil gólem už ve svém druhém startu. O pouhých 45 vteřin později srovnal na 3:3 Matt Stajan a v čase 50:30 slavil rozhodující gól Steve Begin.

"Je to obrovské zklamání, že jsme z toho doma nevytěžili dva body. Musíme být důraznější před vlastní brankou a bojovat celých 60 minut," řekl nespokojený kouč Dallasu  Glen Gulutzan.

Ani napodruhé v NHL Mrázek nezklamal, další výhru ale nepřidal

Po skvělém debutu ve slavné soutěži, když 7. února 26 zákroky přispěl k výhře Detroitu 5:1 na ledě St. Louis, se talentovaný brankář Petr Mrázek v neděli dočkal svého druhého startu.

V Minnesotě začal Detroit skvěle. V zahajovací třetině se totiž prosadil Damien Brunner a už po 20 vteřinách druhé hrací části zvýšil Pavel Dacjuk.

Klíčovou fází zápasu však bylo až rozmezí mezi 30. a 34. minutou, kdy nováček v brance hostujících Red Wings inkasoval tři góly. Mrázka, jemuž statistici napočítali 21 zákroků, v rozmezí čtyř minut a deseti vteřin postupně překonali Dany Heatley, Jason Zucker a Torrey Mitchell.

"Nějaké šance jsme ještě měli, něco z toho mělo skončit gólem. Pak by zápas vypadal úplně jinak," řekl kapitán hostí Henrik Zetterberg, jehož Detroit padl už potřetí v řadě.

Boston si odvezl dva body z ledu Winnipegu

Třetí porážkou v řadě a již čtvrtou v rámci posledních domácích zápasů skončila pro hokejisty Winnipegu nedělní konfrontace s Bostonem, který si odvezl dva body po těsném výsledku 3:2.

Hosté rozhodli o svém úspěchu v rozmezí druhé a třetí třetiny. Nejprve v čase 39:58 srovnal na 2:2 Daniel Paille a následně už po 36 vteřinách hry finální dvacetiminutovky využil přesilovku Brad Marchand. Český gólman ve službách domácích Jets Ondřej Pavelec si připsal 23 zákroků.

Crosby režíroval triumf Pittsburghu a dotahuje Vaneka na čele bodování

Výhra 4:3 z ledu Buffala byla pro hokejisty Pittsburghu už třetím dvoubodovým ziskem za sebou. Ve všech případech dostal v brance Penguins přednost Marc-Andre Fleury před náhradníkem Tomášem Vokounem.

Naposledy osmadvacetiletý Kanaďan pochytal 30 z 33 ran Sabres, v jejichž dresu potvrdil své postavení lídra produktivity soutěže Thomas Vanek. Rakouský útočník vyprodukoval dva body (1+1) a po 15 startech má na kontě 25 zápisů (12+13).

Jeho náskok na pronásledovatele se však ztenčil již na rozdíl jediného bodu poté, co hned u tří branek Pittsburghu figuroval Sidney Crosby. Kapitán vítězů se blýskl bilancí (1+2), díky čemuž má z 16 odehraných duelů ve statistikách 24 bodů (7+17).

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
7. Hodgson, 30. Vanek, 46. Ott - 1. a 48. Dupuis, 2. Crosby, 58. Martin. Střely na branku 33:35. Diváci: 19 070.

Chicago - Los Angeles 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
7. Seabrook (Frolík), 11. Toews, 21. Sharp - 41. a 53. M. Richards. Střely na branku: 37:27. Diváci: 21 843.

Winnipeg - Boston 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
22. Burmistrov, 40. E. Kane - 31. Seguin, 40. Paille, 41. Marchand. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 15 004.

Dallas - Calgary 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)
22. Roussel, 23. Smith, 36. Garbutt - 9. Cammalleri, 42. Horák (Červenka), 43. Stajan, 51. Begin. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17 340.

Minnesota - Detroit 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
30. Heatley, 34. Zucker, 34. Mitchell - 9. Brunner, 21. Dacjuk. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval tři branky z
24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:31. Diváci: 19 117.

NY Rangers - Washington 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
28. Hägelin, 45. Stepan - 2. Carlson. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17 200.

Vancouver - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
5. Kesler, 20. H. Sedin, 59. Raymond - 14. a rozhodující sam.
nájezd Oshie, 28. McDonald, 48. Berglund (Sobotka). Střely na branku: 31:23. Diváci: 18 910.