Jaromír Jágr (vlevo) z Dallasu se honí za pukem spolu s Derekem Dorsettem z

Jaromír Jágr (vlevo) z Dallasu se honí za pukem spolu s Derekem Dorsettem z Columbusu. | foto: AP

Prospal rozhodl zápas proti Dallasu s uzdraveným Jágrem v sestavě

• 23
Po jednom vynechaném duelu kvůli bolestem zad se do sestavy Dallasu vrátil Jaromír Jágr. Na ledě Columbusu se však neprosadil. Vstřelenou branku ale slavil jiný Čech poté, co o výhře domácích Blue Jackets v poměru 2:1 rozhodl v 42. minutě Václav Prospal. Gól a vítězný zápas slavili také David Krejčí z Bostonu a edmontonský Aleš Hemský.

Hokejisté Dallasu si po pondělním nezdaru proti Columbusu připsali už třetí porážku v řadě, čtvrtou z dosavadních šesti startů ve zkrácené sezoně.

Češi v NHL

1. Patrik Eliáš (NJD) 4z. (2+4) - 6 b.
2. Radim Vrbata (PHX) 6z. (2+4) - 6 b.
3. Milan Michálek (OTT) 5z. (1+4) - 5 b.
4. David Krejčí (BOS) 5z. (1+4) - 5 b.
5. Jaromír Jágr (DAL) 5z. (2+2) - 4 b.
6. Martin Havlát (SJS) 5z. (2+2) - 4 b.
7. Martin Erat (NAS) 6z. (2+2) - 4 b.
8. Tomáš Plekanec (MTL) 4z. (2+1) - 3 b.
9. Aleš Hemský (EDM) 5z. (2+1) - 3 b.
10. Václav Prospal (CBS) 6z. (2+1) - 3 b.

Jágr, jenž vynechal předchozí duel proti St. Louis, již ve čtvrtém navazujícím utkání nebodoval poté, co v premiérovém duelu za Stars zazářil čtyřmi zápisy (2+2).

Na ledě Blue Jackets česká "68" odehrála necelých 18 minut čistého hracího času a brankáře Sergeje Bobrovského ohrozila jen jedním střeleckým pokusem.

Dallas se ujal vedení v 25. minutě využitou přesilovkou Philipa Larsena. Ještě před druhým odchodem do kabin ovšem domácí srovnali krok, když se prosadil Derek Dorsett - 1:1. Rozhodující akce utkání se tak zrodila až v 42. minutě. Střelou z ostrého úhlu načapal Kari Lehtonena český forvard Václav Prospal, jenž svou druhou trefu sezony oslavil téměř jako branku z finále Stanley Cupu.

"Jednou za čas to tam může propadnout. Gólů není nikdy dost. Takto se prosadit a zajistit tím týmu dva body, to je skvělé," řekl zámořským novinářům nadšený Prospal.

Krejčí byl u dvou gólů Bostonu, který si prodloužil bodovou sérii

Po dvou výhrách nad Buffalem přivítali hokejisté Caroliny na svém ledě Boston, který zatím bodoval ve všech startech nové sezony. Svou skvělou bilanci si Bruins dokázali prodloužit i v pátém utkání, když uspěli po výsledku 5:3.

První hvězdou byl zvolen kapitán hostí Zdeno Chára, jenž vyprodukoval tři body za gól a dvě nahrávky.

Pozadu nezůstali ani útočníci Tyler Seguin, Nathan Horton a David Krejčí (všichni 1+1). Posledně jmenovaný český centr zařídil rozdílovou branku střetnutí a po Chárovi byl vyhlášen druhou hvězdou.

"Jsme dobře připravení. S vědomím zkrácené sezony jsou body hned ze začátku hodně důležité. Zatím máme devět z deseti možných, což je hodně dobré. Snad nám to tak půjde i nadále," komentoval vstup Bostonu do sezony Krejčí.

Hemský zahájil přesilovkou smršť Edmontonu

Přestože hostující Colorado přestřílelo Edmonton 38:27, dva body zůstaly v Kanadě. Edmonton totiž dokázal zužitkovat hned čtyři přesilové hry a díky 37 zákrokům brankáře Devana Dubnyka tak zvítězil 4:1.

Aleš Hemský z Edmontonu před brankou Colorada.

Jako první v zápase potrestal faul Avalanche v 16. minutě český útočník Aleš Hemský. V čase 18:05 se v početní převaze prosadil i Jordan Eberle a zkušený Shawn Horcoff v 30. minutě upravoval skóre už na 3:0.

Colorado, hrající bez kapitána Gabriela Landeskoga a obránce Jana Hejdy, umazalo nulu na kontě vstřelených branek až v 48. minutě. Potřetí v sezoně se trefil P. A. Parenteau. Poslední slovo ale patřilo domácím Oilers, za které v čase 59:27 skóroval nováček Nail Jakupov.

Vrbata asistoval u vítězství Phoenixu

Svým šestým bodem z šestého zápasu v sezoně přispěl útočník Radim Vrbata k dvoubodovému zisku Phoenixu nad Nashvillem. Výhru 4:0 podpořil zejména z farmy povolaný brankář Chad Johnson, jenž pochytal všech 21 střel Predators a dosáhl na první nulu kariéry v NHL.

Coyotes chybí zraněná brankářská jednička Mike Smith a náhradník Jason LaBarbera po třech startech v řadě tentokrát zůstal jen na lavičce. Kromě elitního gólmana Phoenixu chyběli také centr Martin Hanzal a obránce Rostislav Klesla. Oba české hokejisty trápí zranění v dolní části těla.

Carolina - Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
15. McBain, 38. Skinner, 39. E. Staal - 4. Marchand, 7. Chára (Krejčí), 36. Horton, 59. Krejčí, 60. Seguin. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 190.

Columbus - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
38. Dorsett, 42. Prospal - 25. Larsen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 10 475.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
16. Hemský, 19. Eberle, 30. Horcoff, 60. Jakupov - 48. Parenteau. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16 839.

Phoenix - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
4. Vermette, 37. Korpikoski, 52. Johnson, 56. Yandle (Vrbata). Střely na branku: 25:21. Diváci: 8 581.

Los Angeles - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
36. a rozh. nájezd Jeff Carter, 60. Vojnov - 14. Kassian, 25. Burrows. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 344.