VÝBUCH. Polský tenista Jerzy Janowicz neudržel na Australian Open emoce na uzdě. | foto: Reuters

V Janowiczovi bouchly saze. Snad nebudu platit pokutu, kál se Polák

• 2
Klekl na kolena a z plných plic se vztekle rozkřičel. O pár minut později bouchnul raketou o umpirovou židli a rozčíleně hodil na kurt lahev s vodou. Polský tenista Jerzy Janowicz nejdřív v závěru prvního setu utkání s Indem Somdevem Devvarmanem předvedl hysterickou scénu, ale poté taky obrat z 0:2 na sety...

V tie-breaku prvního setu vedl Janowicz 9:8, vzápětí po výměně sledoval, jak míček po forhendu indického tenisty dopadl na čáru. Což si však Jerzy Janowicz - na rozdíl od rozhodčí, která ohlásila stav 9:9 - nemyslel...

Přišel k místu dopadu míčku, poklekl na kolena a teatrálně zařval: Kolikrát? Kolikrát ještě? "Opravdu křičel z plných plic. Až jsem si říkal: Kámo, uklidni se," popisoval Devvarman.

Janowicz dostal za své slovní projevy od rozhodčí Marije Cicakovové napomenutí, tie-break po 79 minutách ztratil. Frustrovaný pak bouchl raketou o umpirovou židli a na kurt hodil lahev s vodou.

"Ti rozhodčí... Nadělají tolik chyb. Tohle byl moment, ze kterého jsem se mohl zbláznit. Jinak jsem byl zbytek zápasu celkem klidný," řekl dvaadvacetiletý polský dlouhán po utkání. "Někdy se to stává. Nejste schopni kontrolovat emoce celou dobu. Byl to pro mě důležitý bod."

"Dostal jsem napomenutí jen za to, že jsem křičel. Neřekl jsem nic špatného, tak doufám, že nedostanu pokutu," dodal.

Útěchou mu může být fakt, že na kurtu číslo osm nepředvedl pouze výlev negativních emocí, ale také obrat z 0:2 na sety. Indického soupeře porazil 6:7, 3:6, 6:1, 6:0, 7:5 a při premiéře v hlavní soutěži Australian Open ho čeká třetí kolo proti Španělu Nicolási Almagrovi.