SPOKOJENÝ KANONÝR. Zlatanu Ibrahimovicovi se v dresu Paris Saint-Germain vydařilo další utkání. | foto: Reuters

Ve Francii se do čela dál tlačí tři týmy, Ibrahimovic ohromil střelou

• 7
Týmy Paris Saint-Germain, Lyonu a Marseille jsou k sobě v čele francouzské ligy přilepené i po 19. kole. Všechny tři mají shodně 38 bodů a velký náskok před čtvrtým celkem Rennes. Unikátní střelou na sebe upoutal pozornost pařížský kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

V dresu švédské reprezentace Ibrahimovic ohromil gólem nůžkami z pětadvaceti metrů. Tentokrát střelou á la škorpion neskóroval, přesto si vysloužil obdiv. Na hřišti Brestu ovšem i přesto gól dal, v 55. minutě otevřel skóre.

O tři minuty později šel na hřiště český záložník Mario Lička, ale porážku Brestu neodvrátil. Pařížané nakonec zvítězili 3:0.

Uspěli i pronásledovatelé - tedy Lyon a Marseille.

Výsledky 19. kola: Brest - Paris St. Germain 0:3 (55. Ibrahimovic, 73. Gameiro, 90.+2 vlastní Mendy), Lille - Montpellier 4:1 (24. a 62. Roux, 43. Payet, 74. Mendes Da Graca - 82. S. Camara), Ajaccio - Rennes 2:4 (2. Mutu, 41. Diawara - 17. z pen. a 72. Feret, 44. Alessandrini, 60. Diarra),  Bastia - Nancy 4:2 (13. a 63. Modeste, 9. Rothen, 26. Yatabaré - 51. Moukandjo, 76. André Luiz), Bordeaux - Troyes 0:0, Lorient - Remeš 2:2 (48. Barthelme, 90.+1 Pedrinho - 6. Fortes, 70. Courtet), Lyon - Nice 3:0 (40. Lisandro López, 55. Reveillere, 77. Gomis z pen.), Valenciennes - Evian 2:1 (14. Pujol, 74. Saez - 33. Chalífa), Toulouse - Sochaux 2:0 (26. Regattin, 85. Riviére), Marseille - St. Etienne 1:0 (45.+1 Ayew).