RADOSTÍ TĚ UMAČKÁME. Plzeňský fotbalista Václav Procházka slaví mezi spoluhráči...

RADOSTÍ TĚ UMAČKÁME. Plzeňský fotbalista Václav Procházka slaví mezi spoluhráči svoji trefu do sítě Atlétika Madrid. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Prvním gólem v pohárech skolil Atlético. Životní trefa, řekl Procházka

• 5
V evropských pohárech se Václav Procházka trefil vůbec poprvé v kariéře a jeho gól hned znamenal vítězství fotbalistů Viktorie Plzeň nad obhájcem trofeje Atléticem Madrid 1:0. "Životní trefa," smál se osmadvacetiletý stoper po utkání.

Běžela 26. minuta zápasu, když Daridův roh prodloužil hlavou Ďuriš a Procházka na zadní tyči míč bezpečně uklidil do sítě.

"Nabíhal jsem do prostoru, kde jsem měl být. Byl jsem zkrátka včas na správném místě. Ta dorážka už byla jednoduchá," smál se odchovanec Viktorie, který se do Plzně vrátil loni v zimě z působení v Mladé Boleslavi.

Těší vstřelená branka o to víc, že byla vítězná?
Samozřejmě. Byl to můj první gól v pohárech a hned takhle důležitý. Lépe to asi dopadnout nemohlo. Je to životní trefa.

Co rozhodlo o vaší výhře nad Atlétikem?
Především naše důsledností, dobře jsme bránili. Atlético ve druhé půli úspěšně kombinovalo, i nás přehrávalo, ale my jsme chodili důrazně do soubojů.

Závěr byl ale hodně hektický. Co byste k tomu řekl?
Soupeř náš důraz asi neunesl. Vyvrcholilo to tím, že Costa byl v závěru vyloučený.

Bylo vám už v ten moment jasné, že historie z Madridu, kde jste inkasovali až v nastaveném čase se nebude opakovat?
Nebylo. Tam jsme také dostali gól prakticky z ničeho, z jedné rozehrané standardky.

Jak byste zhodnotil právě končící sezonu?
Je to můj největší životní úspěch. Loni jsme sice hráli také vyřazovací část Evropské ligy, ale to já přišel až po podzimu. Teď jsem všechno od kvalifikace zažil pěkně s týmem. Mám z toho obrovskou radost.