Hráči Arsenalu se radují, zleva autor gólu Rosický, dále Ramsey a Jenkinson.

Hráči Arsenalu se radují, zleva autor gólu Rosický, dále Ramsey a Jenkinson. | foto: AP

Gól po 9 měsících. Muž zápasu Rosický se uvedl, pak střídal podle plánu

• 31
Nejdřív to vypadalo, že se ho útočná akce ani netýká. V mžiku však zasprintoval, naběhl si na zpětnou přihrávku Gervinha a ze čtrnácti metrů z plného běhu vystřelil přesně k tyči. Tak dal fotbalista Tomáš Rosický z Arsenalu první gól od 6. března.

Dvaatřicetiletý záložník v úterý večer v utkání Ligy mistrů na hřišti Olympiakosu Pireus poprvé od zranění 12. června na mistrovství Evropy hrál v základní sestavě. A v 38. minutě poslal Arsenal do vedení 1:0.

"První poločas jsme odehráli dobře," pochvaloval si trenér Arsene Wenger.

Dobře ho Arsenal odehrál i díky Rosickému. Fanoušci Arsenalu ho pak naprosto jednoznačně zvolili hráčem zápasu, v anketě na klubových stránkách dostal 68 procent hlasů. Druhý v pořadí mladík Mead měl jen 9 procent.

12. září 2009: Manchester City - Arsenal 4:2

Do druhé půle kapitán české reprezentace už nenastoupil, Arsenal dvakrát inkasoval, podlehl 1:2 a do jarního osmifinále jde z druhé příčky.

"Spousta hráčů, kteří nastoupili, nemá s tak těžkými zápasy zkušenosti," poznamenal Wenger k druhé půli.

Rosického vystřídal proto, že se záložník půl roku zotavoval ze zranění achilovky, s níž byl i na operaci, a nechtěl riskovat jeho případné další zdravotní potíže.

"Musíme být opatrní. Už před zápasem jsme se dohodli, že odehraje jen poločas. A vidíte, že to tak bylo," říkal spokojeně Wenger.

"V poločase se cítil přetažený, ještě na celé utkání není připravený, ale žádné zdravotní problémy nemá. Uvidíme, jak bude vypadat na ligu v sobotu. Je pro nás složité, když nehraje," podotkl Wenger. Jeho slova se potvrdila v druhém poločase...

Rosický příliš gólů nedává. Je to spíš svátek, když se trefí. Byla to jeho druhá branka od 6. března. Tenkrát skóroval v osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán, ve 26. minutě zvyšoval na 2:0, do půle to bylo 3:0. Přesto Arsenal vypadl, protože úvodní duel prohrál 0:4.

Předtím se Rosický zapsal mezi střelce 26. února, v Premier League rozhodl žhavé derby proti Tottenhamu. Po půli dal rozdílový gól na 3:2, Arsenal nakonec zvítězil 5:2. To jsou jeho jediné branky v kalendářním roce 2012.

Loni měl slabší bilanci - jen dva góly. V Anglickém poháru proti týmu z nižší soutěže Leytonu Orient a v přípravném duelu národního mužstva v Chorvatsku (2:4). Za rok 2010 zaznamenal dvě trefy během ledna. V Premier League pomohl k výhře nad Boltonem (4:2) a remíze s Evertonem (2:2).