Devětadvacetiletý Brazilec Melo se postavil do branky v poslední minutě místo vyloučeného Fernanda Muslery a pomohl hostům k vítězství 1:0.
Muslera dostal červenou kartu po faulu na domácího útočníka Serdara Gürlera. Na jeho místo se proti nařízenému pokutovému kopu postavil Melo a střelu Göksu Türkdogana zneškodnil skokem k pravé tyči. Galatasaray tak má díky výhře v čele tabulky dvoubodový náskok před druhým Antalyasporem.
"Bůh mi dal sílu správně se rozhodnout," řekl po zápase Melo. "Čekal jsem do poslední chvíle a díval se střelci přímo do očí. Vypadal nejistě, nedokázal se rozhodnout, kam chce míč kopnout."
"Taky mi hodně pomohl Taffarel (trenér brankářů Galatasaraye a bývalý brazilský reprezentant), který mi poradil s penaltou, ale také s tím, co mám v brance potom dělat," dodal.
Něco podobného zažil před deseti lety během angažmá v Dortmundu i český útočník Jan Koller. Bývalý reprezentant tehdy po vyloučení Jense Lehmanna dochytal bundesligový duel s Bayernem Mnichov a po prohře 1:2, v níž navíc vstřelil jediný gól svého týmu, se jako brankář dokonce dostal i do sestavy kola magazínu Kicker.
Výsledky 13. kola turecké ligy: Kasimpasa - Orduspor 1:1, Bursaspor - Antalyaspor 1:1, Elazigspor - Galatasaray 0:1, Besiktas - Akhisar 3:1, Mersin - Karabükspor 2:1, Gaziantepspor - Büyüksehir 2:1, Fenerbahce - Genclerbirligi 4:1, Sivasspor - Kayserispor 4:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 13 | 7 | 4 | 2 | 28:17 | 25 |
2. | Fenerbahce | 13 | 6 | 5 | 2 | 20:12 | 23 |
3. | Antalyaspor | 13 | 7 | 2 | 4 | 24:19 | 23 |
4. | Besiktas | 13 | 6 | 4 | 3 | 30:20 | 22 |
5. | Kasimpasa | 13 | 6 | 3 | 4 | 20:13 | 21 |
6. | Trabzonspor | 12 | 5 | 4 | 3 | 13:9 | 19 |
7. | Sivasspor | 13 | 5 | 4 | 4 | 17:17 | 19 |
8. | Eskisehirspor | 12 | 5 | 3 | 4 | 22:15 | 18 |
9. | Bursaspor | 13 | 4 | 6 | 3 | 21:16 | 18 |
10. | Genclerbirligi | 13 | 4 | 6 | 3 | 22:19 | 18 |
11. | Orduspor | 13 | 4 | 6 | 3 | 17:15 | 18 |
12. | Karabükspor | 13 | 4 | 3 | 6 | 17:24 | 15 |
13. | Gaziantepspor | 13 | 4 | 3 | 6 | 13:20 | 15 |
14. | Kayserispor | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:24 | 14 |
15. | Büyüksehir | 13 | 3 | 3 | 7 | 12:17 | 12 |
16. | Mersin | 13 | 2 | 6 | 5 | 15:22 | 12 |
17. | Akhisar | 13 | 2 | 4 | 7 | 8:22 | 10 |
18. | Elazigspor | 13 | 1 | 6 | 6 | 8:24 | 9 |
SLOVENSKO
18. kolo: Košice - Nitra 4:0 (38., 41. a 52. Škutka, 82. Matič), Prešov - Banská Bystrica 1:0 (11. Lipták), Trnava - Ružomberok 0:1 (38. Mukendi), Slovan Bratislava - Trenčín 3:1 (37. Peltier, 78. Gorosito, 84. Žofčák z pen. - 90.+1 Depetris), Žilina - Zlaté Moravce 4:1 (11. a 56. Pich, 35. Škriniar, 44. Nunes z pen. - 62. Orávik), Myjava - Senica 1:2 (28. Černáček - 10. Štěpanovský, 48. Piroska z pen.).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 18 | 10 | 5 | 3 | 27:17 | 35 |
2. | Zlaté Moravce | 18 | 8 | 5 | 5 | 28:21 | 29 |
3. | Žilina | 18 | 6 | 10 | 2 | 24:12 | 28 |
4. | Senica | 18 | 8 | 4 | 6 | 23:17 | 28 |
5. | Trenčín | 18 | 7 | 6 | 5 | 29:23 | 27 |
6. | Ružomberok | 18 | 7 | 6 | 5 | 17:19 | 27 |
7. | Košice | 18 | 7 | 5 | 6 | 23:20 | 26 |
8. | Myjava | 18 | 5 | 5 | 8 | 26:27 | 20 |
9. | Banská Bystrica | 18 | 4 | 8 | 6 | 15:16 | 20 |
10. | Prešov | 18 | 5 | 4 | 9 | 13:23 | 19 |
11. | Nitra | 18 | 4 | 4 | 10 | 21:33 | 16 |
12. | Trnava | 18 | 3 | 6 | 9 | 14:32 | 15 |
Poznámka: Nitře budou po skončení soutěže odečteny tři body.
RUSKO
17. kolo: Groznyj - Vladikavkaz 1:0, Lokomotiv Moskva - FK Krasnodar 3:2, Rostov na Donu - Saransk 2:0, Perm - Machačkala 1:2, Kazaň - Nižnij Novgorod 0:0, Petrohrad - CSKA Moskva 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 17 | 13 | 1 | 3 | 31:14 | 40 |
2. | Machačkala | 17 | 11 | 4 | 2 | 31:17 | 37 |
3. | Petrohrad | 17 | 10 | 4 | 3 | 31:17 | 34 |
4. | Kubaň Krasnodar | 17 | 10 | 1 | 6 | 31:19 | 31 |
5. | Kazaň | 17 | 10 | 1 | 6 | 26:15 | 31 |
6. | Groznyj | 17 | 10 | 1 | 6 | 21:24 | 31 |
7. | Spartak Moskva | 17 | 9 | 2 | 6 | 32:26 | 29 |
8. | Lokomotiv Moskva | 17 | 8 | 4 | 5 | 26:20 | 28 |
9. | Dynamo Moskva | 17 | 8 | 0 | 9 | 23:24 | 24 |
10. | FK Krasnodar | 17 | 6 | 4 | 7 | 28:24 | 22 |
11. | Perm | 17 | 5 | 3 | 9 | 18:28 | 18 |
12. | Rostov na Donu | 17 | 4 | 5 | 8 | 16:22 | 17 |
13. | Nižnij Novgorod | 17 | 3 | 4 | 10 | 17:29 | 13 |
14. | Samara | 17 | 3 | 4 | 10 | 16:34 | 13 |
15. | Vladikavkaz | 17 | 2 | 4 | 11 | 18:30 | 10 |
16. | Saransk | 17 | 2 | 2 | 13 | 16:38 | 8 |
RAKOUSKO
17. kolo: Austria Vídeň - Mattersburg 3:1, Ried - Salcburk 3:1, Wiener Neustadt - Wolfsberg 2:1, Admira Trenkwalder - Rapid Vídeň 0:2. Zápas Wacker Innsbruck - Sturm Štýrský Hradec se nedohrál kvůli výtržnostem fanoušků.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 17 | 13 | 2 | 2 | 39:12 | 41 |
2. | Salcburk | 17 | 11 | 3 | 3 | 39:19 | 36 |
3. | Rapid Vídeň | 17 | 10 | 2 | 5 | 26:11 | 32 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 15 | 8 | 3 | 4 | 24:19 | 27 |
5. | Ried | 17 | 7 | 2 | 8 | 29:27 | 23 |
6. | Wolfsberg | 16 | 5 | 4 | 7 | 21:23 | 19 |
7. | Admira Trenkwalder | 17 | 4 | 5 | 8 | 30:33 | 17 |
8. | Mattersburg | 17 | 4 | 3 | 10 | 19:37 | 15 |
9. | Wiener Neustadt | 17 | 3 | 4 | 10 | 13:35 | 13 |
10. | Wacker Innsbruck | 16 | 4 | 0 | 12 | 10:34 | 12 |
SKOTSKO
15. kolo: Motherwell - Heart of Midlothian 0:0, Celtic Glasgow - Inverness 0:1, Hibernian - Aberdeen 0:1, Kilmarnock - St. Johnstone 1:2, Ross County - Dundee United 1:2, St. Mirren - FC Dundee 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 14 | 7 | 4 | 3 | 24:13 | 25 |
2. | Aberdeen | 15 | 6 | 6 | 3 | 20:14 | 24 |
3. | Hibernian | 15 | 7 | 3 | 5 | 26:21 | 24 |
4. | St. Johnstone | 15 | 6 | 5 | 4 | 19:19 | 23 |
5. | Inverness | 15 | 5 | 7 | 3 | 28:26 | 22 |
6. | Motherwell | 15 | 5 | 6 | 4 | 22:19 | 21 |
7. | Dundee United | 14 | 5 | 5 | 4 | 18:19 | 20 |
8. | Kilmarnock | 15 | 5 | 4 | 6 | 24:20 | 19 |
9. | Heart of Midlothian | 15 | 4 | 6 | 5 | 14:14 | 18 |
10. | Ross County | 15 | 3 | 7 | 5 | 17:22 | 16 |
11. | St. Mirren | 15 | 4 | 3 | 8 | 20:28 | 15 |
12. | FC Dundee | 15 | 3 | 2 | 10 | 10:27 | 11 |
PORTUGALSKO
10. kolo: Beira Mar - Guimaraes 2:2, Nacional Funchal - Estoril 1:0, Setúbal - Rio Ave 3:5, Coimbra - Gil Vicente 2:2, Braga - FC Porto 0:2, Moreirense - Sporting Lisabon 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Porto | 10 | 8 | 2 | 0 | 26:6 | 26 |
2. | Benfica Lisabon | 10 | 8 | 2 | 0 | 25:6 | 26 |
3. | Braga | 10 | 5 | 2 | 3 | 20:14 | 17 |
4. | Rio Ave | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:13 | 17 |
5. | Pacos Ferreira | 9 | 3 | 5 | 1 | 11:7 | 14 |
6. | Estoril | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:14 | 12 |
7. | Guimaraes | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:18 | 12 |
8. | Sporting Lisabon | 10 | 2 | 5 | 3 | 9:11 | 11 |
9. | Nacional Funchal | 10 | 3 | 2 | 5 | 15:20 | 11 |
10. | Setúbal | 10 | 2 | 5 | 3 | 11:17 | 11 |
11. | Olhanense | 10 | 2 | 4 | 4 | 13:16 | 10 |
12. | Gil Vicente | 10 | 2 | 4 | 4 | 9:14 | 10 |
13. | Coimbra | 10 | 1 | 6 | 3 | 12:14 | 9 |
14. | Marítimo | 9 | 2 | 3 | 4 | 5:14 | 9 |
15. | Moreirense | 10 | 1 | 4 | 5 | 12:16 | 7 |
16. | Beira Mar | 10 | 1 | 4 | 5 | 13:21 | 7 |
BELGIE
17. kolo: Standard Lutych - Lierse 3:0, Beerschot - Anderlecht 1:4, Gent - Waregem 0:1, Kortrijk - Cercle Bruggy 3:1, Mechelen - Beveren 0:1, Mons - Lokeren 1:2, FC Bruggy - Charleroi 1:0, Genk - Lovaň 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 17 | 11 | 4 | 2 | 40:15 | 37 |
2. | Waregem | 17 | 10 | 3 | 4 | 28:18 | 33 |
3. | Lokeren | 17 | 10 | 3 | 4 | 29:20 | 33 |
4. | Genk | 17 | 7 | 8 | 2 | 30:21 | 29 |
5. | FC Bruggy | 17 | 8 | 4 | 5 | 38:31 | 28 |
6. | Kortrijk | 17 | 8 | 4 | 5 | 21:15 | 28 |
7. | Standard Lutych | 17 | 8 | 2 | 7 | 31:24 | 26 |
8. | Lovaň | 17 | 6 | 7 | 4 | 33:26 | 25 |
9. | Mons | 17 | 7 | 3 | 7 | 31:33 | 24 |
10. | Gent | 17 | 5 | 5 | 7 | 20:26 | 20 |
11. | Mechelen | 17 | 5 | 4 | 8 | 25:27 | 19 |
12. | Beerschot | 17 | 5 | 2 | 10 | 22:32 | 17 |
13. | Lierse | 17 | 3 | 7 | 7 | 18:29 | 16 |
14. | Charleroi | 17 | 4 | 3 | 10 | 15:31 | 15 |
15. | Beveren | 17 | 3 | 5 | 9 | 16:32 | 14 |
16. | Cercle Bruggy | 17 | 3 | 2 | 12 | 21:38 | 11 |
NIZOZEMSKO
14. kolo: PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 1:2 (5. Derijck - 15. Reis, 74. Wilfried), Breda - Haag 0:3, Nijmegen - Utrecht 2:0, Venlo - Heerenveen 1:1, Waalwijk - Groningen 1:1, Tilburg - Almelo 2:2, Roda Kerkrade - Ajax Amsterodam 1:2, Alkmaar - Feyenoord Rotterdam 0:2, Twente Enschede - Zwolle 2:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 14 | 11 | 0 | 3 | 49:13 | 33 |
2. | Twente Enschede | 14 | 9 | 4 | 1 | 27:9 | 31 |
3. | Arnhem | 14 | 9 | 4 | 1 | 27:11 | 31 |
4. | Ajax Amsterodam | 14 | 7 | 6 | 1 | 33:17 | 27 |
5. | Feyenoord Rotterdam | 14 | 8 | 3 | 3 | 28:18 | 27 |
6. | Utrecht | 14 | 6 | 4 | 4 | 18:16 | 22 |
7. | Nijmegen | 14 | 6 | 4 | 4 | 22:24 | 22 |
8. | Haag | 14 | 4 | 7 | 3 | 25:23 | 19 |
9. | Almelo | 14 | 4 | 6 | 4 | 31:28 | 18 |
10. | Waalwijk | 14 | 4 | 5 | 5 | 20:18 | 17 |
11. | Groningen | 14 | 4 | 4 | 6 | 15:24 | 16 |
12. | Alkmaar | 14 | 3 | 5 | 6 | 20:26 | 14 |
13. | Heerenveen | 14 | 3 | 5 | 6 | 19:27 | 14 |
14. | Zwolle | 14 | 3 | 3 | 8 | 14:25 | 12 |
15. | Breda | 14 | 3 | 2 | 9 | 11:28 | 11 |
16. | Roda Kerkrade | 14 | 2 | 4 | 8 | 14:28 | 10 |
17. | Venlo | 14 | 2 | 4 | 8 | 17:33 | 10 |
18. | Tilburg | 14 | 1 | 4 | 9 | 11:33 | 7 |