VLASUPROSTÁ RADOST. Petr Johana vleže oslavuje gól, s gratulací spěchá jeho spoluhráč z Mladé Boleslavi Martin Nešpor. | foto: ČTK

Boleslav - Dukla 3:0, skvělý Johana poslal vítěze o šest míst vzhůru

• 3
Holohlavý stoper Petr Johana byl stěžejním hráčem posledního zápasu první poloviny fotbalové ligy. V dohrávce 15. kola šestatřicetiletý fotbalista dal dva góly, čímž Mladé Boleslavi výrazně pomohl k jednoznačnému vítězství nad pražskou Duklou 3:0.

Utkání Mladá Boleslav versus Dukla Praha ve videoreportáži

V minulé sezoně Boleslav porazila Duklu v obou zápasech a bilanci teď ještě vylepšila. Přitom před utkáním byli Pražané o pět příček výš než soupeř. Po parádě Johany je však Boleslavští přeskočili, ve vyrovnané tabulce se posunuli z jedenáctého místa na páté.

Dukla vůbec nepřipomínala celek, který útočil na třetí výhru za sebou. Boleslav v souboji týmů s dobrou aktuální formou ukázala víc touhy a zaujetí, soupeře důsledným napadáním vůbec nepustila k jeho tradiční kombinační hře. A i když se Boleslav ztěžka dostávala za obranu Dukly, brankář Rada musel být stále ve střehu.

Poprvé jej prověřil hlavičkou po standardní situaci domácí kapitán Johana, po půlhodině si zaběhl za hostující beky Kysela, jehož lob ale Rada pokryl včasným vyběhnutím. Aktivitou hýřil i levý bek Bořil, jedna z jeho střel skončila těsně vedle tyče.

Domácí velkou snahu ve vedoucí gól přetavili až po poločase. A začali úřadovat ze standardních situací, zahrávaných záložníkem Brunclíkem. V 50. minutě jeho trestný kop hlavou prodloužil Nešpor a důrazný Magera na druhé tyči míč nacpal za brankovou čáru.

Magera při gólové oslavě netajil svoji euforii: poté, co část podzimu strávil na mladoboleslavské farmě v třetiligovém Kolíně, pro něj byl zásah v druhém ligovém utkání za sebou velkou satisfakcí.

OBJETÍ VE VZDUCHU. V hlavičkovém souboji Martin Nešpor z Mladé Boleslavi (vlevo) a Tomislav Božič z Dukly

Pražanům jako by první trest nestačil. Nejenže se dál vůbec nedostávali do hry, ale chvíli po první inkasované brance neuhlídali při rohu domácího kapitána Johanu, který prudkou hlavičkou přesně po roce v nejvyšší soutěži oslavil vstřelenou branku. Šestatřicetiletého stopera první zásah navnadil: za dalších pět minut si na Brunclíkův roh naskočil znovu a v lize po více než deseti letech zažil "dvougólový" zápas.

"Při prvním gólu nedohrál situaci náš obránce Božič. Johana, kterého měl pokaždé hlídat Vorel, při své první brance hlavičkoval úplně sám. Vorel sice nemá takové parametry jako Johana, ale souboj s ním svést musí," zlobil se trenér Dukly Luboš Kozel, jehož svěřenci vyšli poprvé v sezoně střelecky naprázdno a téměř po měsíci prohráli.

"I z našeho výkonu směrem dopředu jsem zklamaný. První poločas jsme ještě drželi krok, ale pak jsme vypadli z role a zvedli se až na konci, kdy bylo rozhodnuto," litoval Kozel.

Domácí už si v závěru hladké vítězství v klidu pohlídali. "Potvrdili jsme hodnotu minulé výhry z Jablonce, podruhé za sebou dali tři branky, uspěli poctivým fotbalem a konečně se prosadili ze standardních situací," těšilo kouče domácích Ladislava Mináře.