RUSKO
Zápas Dynamo Moskva - Petrohrad byl za stavu 1:0 ve 37. minutě ukončeno. Hostující fanoušci totiž zasáhli světlicí moskevského brankáře Antona Šunina.
K incidentům docházelo podle agentury Reuters už před zápasem, kdy třicítka chuligánů z Petrohradu napadla v metru fanoušky Dynama.
Hostující fanoušci poté narušovali hru už od začátku. Ve 37. minutě jedna ze světlic dopadla poblíž Šunina a poranila mu oko. Rozhodčí po několika minutách utkání ukončil.
Pětadvacetiletý reprezentační brankář musel do nemocnice s popálenou rohovkou. "Něco mi přistálo u nohou, podíval jsem se dolů a v tu chvíli mi petarda vybuchla směrem do obličeje. Hůř vidím i slyším," řekl Šunin.
Policisté po utkání zadrželi 53 lidí včetně fanouška Zenitu, který hodil petardu směrem k Šuninovi. "Stadion je vybavený kamerovým systémem, takže doufáme, že ho budeme schopni identifikovat," citovala policejního mluvčího agentura Interfax.
Šéf ruské ligy Sergej Čeban přislíbil vyšetření všech událostí. "Ve fotbale nemá taková válka co dělat," uvedl v rozhovoru s televizí NTV Plus.
Nejpravděpodobnější variantou je, že Petrohrad prohraje kontumačně 0:3.
Zenit už pohrozil, že v případě nespravedlivého trestu může odstoupit ze soutěže. "Nechápu, proč se z nás Dynamo snaží udělat viníky. Vím, že naši akcionáři a sponzoři budou velice rozzlobení, pokud se s námi nebude zacházet férově. V takovém případě bychom zvážili i odstoupení z ligy," řekl generální ředitel klubu Maxim Mitrofanov.
Výsledky 16. kola: Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 1:1, Vladikavkaz - Kazaň 0:2, utkání Dynamo Moskva - Petrohrad bylo za stavu 1:0 ukončeno v 37. minutě kvůli výtržnostem fanouškům hostů, CSKA Moskva - Perm 3:0, Saransk - Kubaň Krasnodar 0:3, Machačkala - Rostov na Donu 0:0, FK Krasnodar - Groznyj 3:0, Samara - Lokomotiv Moskva 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | CSKA Moskva | 16 | 13 | 0 | 3 | 30:13 | 39 |
2. | Machačkala | 16 | 10 | 4 | 2 | 29:16 | 34 |
3. | Petrohrad | 15 | 10 | 3 | 2 | 30:13 | 33 |
4. | Kazaň | 16 | 10 | 0 | 6 | 26:15 | 30 |
5. | Spartak Moskva | 16 | 9 | 2 | 5 | 31:21 | 29 |
6. | Kubaň Krasnodar | 16 | 9 | 1 | 6 | 27:18 | 28 |
7. | Groznyj | 16 | 9 | 1 | 6 | 20:24 | 28 |
8. | Lokomotiv Moskva | 16 | 7 | 4 | 5 | 23:18 | 25 |
9. | FK Krasnodar | 16 | 6 | 4 | 6 | 26:21 | 22 |
10. | Dynamo Moskva | 15 | 6 | 0 | 9 | 15:23 | 18 |
11. | Perm | 16 | 5 | 3 | 8 | 17:26 | 18 |
12. | Rostov na Donu | 16 | 3 | 5 | 8 | 14:22 | 14 |
13. | Samara | 16 | 3 | 4 | 9 | 15:30 | 13 |
14. | Nižnij Novgorod | 16 | 3 | 3 | 10 | 17:29 | 12 |
15. | Vladikavkaz | 16 | 2 | 4 | 10 | 18:29 | 10 |
16. | Saransk | 16 | 2 | 2 | 12 | 16:36 | 8 |
TURECKO
Výsledky 12. kola: Galatasaray - Karabükspor 1:3, Büyüksehir - Elazigspor 1:1, Eskisehirspor - Fenerbahce 1:1, Genclerbirligi - Sivasspor 1:1, Akhisar - Kasimpasa 0:2, Kayserispor - Gaziantepspor 1:1, Antalyaspor - Besiktas 3:5, Bursaspor - Mersin 3:0, Orduspor - Trabzonspor 1:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 12 | 6 | 4 | 2 | 27:17 | 22 |
2. | Antalyaspor | 12 | 7 | 1 | 4 | 23:18 | 22 |
3. | Kasimpasa | 12 | 6 | 2 | 4 | 19:12 | 20 |
4. | Fenerbahce | 12 | 5 | 5 | 2 | 16:11 | 20 |
5. | Besiktas | 12 | 5 | 4 | 3 | 27:19 | 19 |
6. | Trabzonspor | 12 | 5 | 4 | 3 | 13:9 | 19 |
7. | Eskisehirspor | 12 | 5 | 3 | 4 | 22:15 | 18 |
8. | Genclerbirligi | 12 | 4 | 6 | 2 | 21:15 | 18 |
9. | Bursaspor | 12 | 4 | 5 | 3 | 20:15 | 17 |
10. | Orduspor | 12 | 4 | 5 | 3 | 16:14 | 17 |
11. | Sivasspor | 12 | 4 | 4 | 4 | 13:15 | 16 |
12. | Karabükspor | 12 | 4 | 3 | 5 | 16:22 | 15 |
13. | Kayserispor | 12 | 4 | 2 | 6 | 16:20 | 14 |
14. | Büyüksehir | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:15 | 12 |
15. | Gaziantepspor | 12 | 3 | 3 | 6 | 11:19 | 12 |
16. | Akhisar | 12 | 2 | 4 | 6 | 7:19 | 10 |
17. | Mersin | 12 | 1 | 6 | 5 | 13:21 | 9 |
18. | Elazigspor | 12 | 1 | 6 | 5 | 8:23 | 9 |
NIZOZEMSKO
Výsledky 13. kola: Haag - PSV Eindhoven 1:6, Ajax Amsterodam - Venlo 2:0, Heerenveen - Waalwijk 0:2, Zwolle - Breda 2:0, Groningen - Alkmaar 1:1, Arnhem - Nijmegen 4:1, Feyenoord Rotterdam - Tilburg 3:0, Utrecht - Twente Enschede 1:1, Almelo - Roda Kerkrade 5:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 13 | 11 | 0 | 2 | 48:11 | 33 |
2. | Twente Enschede | 13 | 9 | 3 | 1 | 25:7 | 30 |
3. | Arnhem | 13 | 8 | 4 | 1 | 25:10 | 28 |
4. | Ajax Amsterodam | 13 | 6 | 6 | 1 | 31:16 | 24 |
5. | Feyenoord Rotterdam | 13 | 7 | 3 | 3 | 26:18 | 24 |
6. | Utrecht | 13 | 6 | 4 | 3 | 18:14 | 22 |
7. | Nijmegen | 13 | 5 | 4 | 4 | 20:24 | 19 |
8. | Almelo | 13 | 4 | 5 | 4 | 29:26 | 17 |
9. | Waalwijk | 13 | 4 | 4 | 5 | 19:17 | 16 |
10. | Haag | 13 | 3 | 7 | 3 | 22:23 | 16 |
11. | Groningen | 13 | 4 | 3 | 6 | 14:23 | 15 |
12. | Alkmaar | 13 | 3 | 5 | 5 | 20:24 | 14 |
13. | Heerenveen | 13 | 3 | 4 | 6 | 18:26 | 13 |
14. | Zwolle | 13 | 3 | 2 | 8 | 12:23 | 11 |
15. | Breda | 13 | 3 | 2 | 8 | 11:25 | 11 |
16. | Roda Kerkrade | 13 | 2 | 4 | 7 | 13:26 | 10 |
17. | Venlo | 13 | 2 | 3 | 8 | 16:32 | 9 |
18. | Tilburg | 13 | 1 | 3 | 9 | 9:31 | 6 |
BELGIE
Výsledky 16. kola: Beveren - FC Bruggy 2:6, Cercle Bruggy - Genk 3:1, Charleroi - Mechelen 1:1, Lierse - Gent 2:0, Lovaň - Mons 1:3, Waregem - Standard Lutych 0:0, Anderlecht - Kortrijk 1:0, Lokeren - Beerschot 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 16 | 10 | 4 | 2 | 36:14 | 34 |
2. | Waregem | 16 | 9 | 3 | 4 | 27:18 | 30 |
3. | Lokeren | 16 | 9 | 3 | 4 | 27:19 | 30 |
4. | Genk | 16 | 7 | 7 | 2 | 29:20 | 28 |
5. | FC Bruggy | 16 | 7 | 4 | 5 | 37:31 | 25 |
6. | Kortrijk | 16 | 7 | 4 | 5 | 18:14 | 25 |
7. | Lovaň | 16 | 6 | 6 | 4 | 32:25 | 24 |
8. | Mons | 16 | 7 | 3 | 6 | 30:31 | 24 |
9. | Standard Lutych | 16 | 7 | 2 | 7 | 28:24 | 23 |
10. | Gent | 16 | 5 | 5 | 6 | 20:25 | 20 |
11. | Mechelen | 16 | 5 | 4 | 7 | 25:26 | 19 |
12. | Beerschot | 16 | 5 | 2 | 9 | 21:28 | 17 |
13. | Lierse | 16 | 3 | 7 | 6 | 18:26 | 16 |
14. | Charleroi | 16 | 4 | 3 | 9 | 15:30 | 15 |
15. | Cercle Bruggy | 16 | 3 | 2 | 11 | 20:35 | 11 |
16. | Beveren | 16 | 2 | 5 | 9 | 15:32 | 11 |
SLOVENSKO
Výsledky 17. kola: Zlaté Moravce - Košice 1:0 (21. Chren), Banská Bystrica - Myjava 1:1 (22. Hučko - 50. Kuračka), Nitra - Prešov 4:1 (23. a 74. Cleber, 67. a 84. Mikuš - 59. Macko), Ružomberok - Žilina 1:0 (60. Bielák), Senica - Slovan Bratislava 0:1 (3. Milinkovič), Trenčín - Trnava 6:0 (4. a 16. Depetris, 49. vlastní Čvirik, 51. Godál, 57. Fanendo, 88. Lobotka).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 17 | 9 | 5 | 3 | 24:16 | 32 |
2. | Zlaté Moravce | 17 | 8 | 5 | 4 | 27:17 | 29 |
3. | Trenčín | 17 | 7 | 6 | 4 | 28:20 | 27 |
4. | Žilina | 17 | 5 | 10 | 2 | 20:11 | 25 |
5. | Senica | 17 | 7 | 4 | 6 | 21:16 | 25 |
6. | Košice | 17 | 6 | 5 | 6 | 19:20 | 23 |
7. | Ružomberok | 16 | 6 | 5 | 5 | 16:19 | 23 |
8. | Myjava | 17 | 5 | 5 | 7 | 25:25 | 20 |
9. | Banská Bystrica | 16 | 4 | 7 | 5 | 15:15 | 19 |
10. | Nitra | 17 | 4 | 4 | 9 | 21:29 | 16 |
11. | Prešov | 17 | 4 | 4 | 9 | 12:23 | 16 |
12. | Trnava | 17 | 3 | 6 | 8 | 14:31 | 15 |
Poznámka: Nitře budou po skončení soutěže odečteny tři body.
RAKOUSKO
Výsledky 16. kola: Austria Vídeň - Wiener Neustadt 3:0, Mattersburg - Rapid Vídeň 0:3, Sturm Štýrský Hradec - Ried 3:1, Wolfsberg - Admira Trenkwalder 1:1, Salcburk - Wacker Innsbruck 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 16 | 12 | 2 | 2 | 36:11 | 38 |
2. | Salcburk | 16 | 11 | 3 | 2 | 38:16 | 36 |
3. | Rapid Vídeň | 16 | 9 | 2 | 5 | 24:11 | 29 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 15 | 8 | 3 | 4 | 24:19 | 27 |
5. | Ried | 16 | 6 | 2 | 8 | 26:26 | 20 |
6. | Wolfsberg | 15 | 5 | 4 | 6 | 20:21 | 19 |
7. | Admira Trenkwalder | 16 | 4 | 5 | 7 | 30:31 | 17 |
8. | Mattersburg | 16 | 4 | 3 | 9 | 18:34 | 15 |
9. | Wacker Innsbruck | 16 | 4 | 0 | 12 | 10:34 | 12 |
10. | Wiener Neustadt | 16 | 2 | 4 | 10 | 11:34 | 10 |
SKOTSKO
Výsledky 14. kola: Dundee United - Kilmarnock 3:3, Aberdeen - Celtic Glasgow 0:2, FC Dundee - Hibernian 3:1, Heart of Midlothian - St. Mirren 1:0, St. Johnstone - Ross County 1:1, Inverness - Motherwell 1:5.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 13 | 7 | 4 | 2 | 24:12 | 25 |
2. | Hibernian | 14 | 7 | 3 | 4 | 26:20 | 24 |
3. | Aberdeen | 14 | 5 | 6 | 3 | 19:14 | 21 |
4. | Motherwell | 14 | 5 | 5 | 4 | 22:19 | 20 |
5. | St. Johnstone | 14 | 5 | 5 | 4 | 17:18 | 20 |
6. | Kilmarnock | 14 | 5 | 4 | 5 | 23:18 | 19 |
7. | Inverness | 14 | 4 | 7 | 3 | 27:26 | 19 |
8. | Heart of Midlothian | 14 | 4 | 5 | 5 | 14:14 | 17 |
9. | Dundee United | 13 | 4 | 5 | 4 | 16:18 | 17 |
10. | Ross County | 14 | 3 | 7 | 4 | 16:20 | 16 |
11. | St. Mirren | 14 | 3 | 3 | 8 | 17:27 | 12 |
12. | FC Dundee | 14 | 3 | 2 | 9 | 9:24 | 11 |