Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička | foto: Michal Sváček, MAFRA

Program je nabitý, ale jsme za něj rádi, říká sparťanský kouč Lavička

• 13
Trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička po nedělní výhře nad Brnem (2:0) kvitoval, že jeho svěřenci zvládli náročný program. Sparta se z pohárového utkání v Izraeli vrátila až v pátek večer.

"Nebylo moc času na regeneraci, ale nevymlouváme se. Samozřejmě by bylo ideální připravovat se celý týden na ligu, ale my jsme zároveň rádi, že ten nabitý program můžeme absolvovat," řekl Lavička.

Sparta v domácím ligovém utkání vyhrála nad Brnem 2:0, především zásluhou druhého poločasu.

"V první půli jsme ukázali hodně snahy, ale v některých situacích jsme byli nervózní, což přinášelo nepřesnosti v předfinální i finální fázi," řekl dále Lavička.

Utkání Sparta versus Zbrojovka Brno ve videoreportáži

Z čeho ta nervozita pramenila?
Nejspíš z té míry zodpovědnosti. Věděli jsme, že zápas musíme zvládnout, abychom se udrželi v popředí tabulky. Hušbauer s Matějovským v první půli nebyli výrazní, ale stejně jako celé mužstvo se po přestávce zlepšili a pak už to byla naše hra.

Co tedy vlastně vedlo ke zlepšení po přestávce?
V poločase jsme si řekli, že musíme hrát sebevědoměji a kvalitněji. Na hráčích jsem viděl, že s tímhle odhodláním do té druhé půle opravdu půjdou. Samozřejmě nám pak pomohl rychlý gól Kweukeho. S tou brankou přišel odpovídající výkon, měli jsme pak i další šance, ale to vítězství jsme stvrdili až v závěru.

Jak se díváte na Kweukeho, který zřejmě konečně našel střeleckou formu ze začátku sezony?
Jsem samozřejmě rád, že mu to střílí a že zúročuje snahu celého mužstva. Jen mě mrzí, že dostal čtvrtou žlutou kartu, a bude tak chybět proti Teplicím. I on se proti Brnu zlepšil ve druhé půli, líp pracoval pro mužstvo, a co je hlavní, přidal ty dva góly. Léo mívá neočekávané momenty, dokáže udělat báječnou věc, jindy zase lehký míč pokazí. Ale pokud pracuje pro mužstvo, jeho podíl na celkovém výkonu týmu je velký.

Vypadá to, že bez záložníka Holka hrálo vaše mužstvo lépe. Bude na lavičce i při příštím zápase s Teplicemi?
V jaké sestavě v sobotu nastoupíme, to teď opravdu nevím, vždycky ji dělám s ohledem na soupeře. Ale že Holek nenastoupil dnes, to neznamená, že ho chceme odložit. Zůstává právoplatným členem kádru.

Jak na mužstvo před utkáním s Brnem zapůsobila návštěva rekonvalescenta Kadlece přímo v kabině?
Vašek na mužstvo zapůsobil velice emotivně, vnesl do něj pozitivní náladu. A my prostě hrajeme i za něj. Pochopitelně, že s ním by to na hřišti bylo ještě kvalitnější, ale v daném okamžiku jsme rádi, že nás do kabiny přišel podpořit.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37