BOJ S OBREM. Libor Došek, útočník Slovácka (v bílém), drží na zádech

BOJ S OBREM. Libor Došek, útočník Slovácka (v bílém), drží na zádech jihlavského Igora Oberta. | foto: ČTK

Slovácko - Jihlava 3:0, domácí díky Doškovi po třech kolech zabrali

• 3
Především díky dvěma gólům útočníka Libora Doška slaví fotbalisté Slovácka po třech kolech první vítězství. Na domácím stadionu porazili ligového nováčka z Jihlavy 3:0 a poskočili do horní poloviny tabulky. Třetí gól přidal záložník Daníček.

Jihlava už druhý zápas po sobě neskórovala, propadla v defenzívě a od vyšší porážky ji zachránil brankář Blažek.

"Výkon Jihlavy byl v první poločase přímo ostudný. Je jasné, že jsme přišli o tři body. Ztrácíme sebevědomí. Nepodali jsme prvoligový výkon. Neměli jsme žádnou šanci, abychom něco uhráli," uznal jihlavský kouč František Komňacký.

Jihlava se v duelu sousedů v tabulce pokusila o otevřenou partii. Záměr jí vydržel zhruba čtvrt hodiny. Slovácko v úvodu zápasu kombinačně tápalo a většina akcí končila na nepřesné přihrávce.

Utkání Slovácko versus Jihlava ve videoreportáži

Hosté spoléhali na rychlé protiútoky, k zakončení se ale dostávali pouze z větší vzdálenosti a domácího brankáře Melichárka neohrozili.

Poprvé vážněji zahrozilo Slovácko, když v 15. minutě po Doškově přihrávce Kovářova střela těsně minula branku. Vzápětí se ocitl ve slibné příležitosti Valenta, jehož pokus o dloubák však skončil pouze slabou střelou přímo do náruče brankáře Blažka.

Jihlava po necelé půlhodince ztratila svého jediného útočníka Mešanoviče, který po souboji s domácím zadákem Trousilem opustil hřiště na nosítkách.

Chvíli na to se Slovácku podařilo otevřít skóre. Po pravé straně pronikl až k brankového čáře aktivní středopolař Hlúpik a z jeho zpětné přihrávky Došek tvrdou střelou k opačné tyči překonal brankáře Blažka.

Za první poločas ohrozil z jihlavského týmu vážněji domácí branku pouze pět minut před přestávkou Vaculík, jeho pohotová střela z otočky ale trefila dobře postaveného brankáře Melichárka. Naopak v závěru poločasu ještě mohli domácí fotbalisté zvýšit svůj náskok. Hlúpik ale nestačil přesně umístit míč a brankář Blažek tuto akci zlikvidoval.

Hned po změně stran se Jihlava pokusila ofenzivní hrou o zvrat. Zahrozila však pouze trestným kopem Vaculíka, který hodně protáhl brankáře Melichárka. Ovšem v 50. minutě po Volešákově centru změnil směr míče levou nohou Došek a brankář Blažek už nestačil reagovat.

Po tomto gólu se Slovácko zatáhlo do obrany. Fotbalisté Vysočině se sice usadili na dlouhé minuty na polovině soupeře, územní převaha ale do šancí nevedla.

Po hodině hry se Slovácko nadechlo k dalšímu náporu. Přes hodně děravou jihlavskou obranu se v 67. minutě ocitli zcela sami před Blažkem Došek s Trousilem. Jihlavský brankář v poslední chvíli stačil míč vyrazit a tím zabránil Doškovi zaznamenat hattrick.

V 70. minutě další jihlavskou defenzivní chybu potrestal třetím gólem Daníček, který zůstal po trestném kopu zcela osamocen a hlavou poslal pohodlně míč do sítě. V závěrečných dvaceti minutách už mělo Slovácko utkání zcela ve své režii.

"Fotbalovou krásu jsme tentokrát překryli brankami. Důležitou výhrou jsme se dostali do klidných vod. K výhře nás nastartoval první gól Doška," prohlásil Svatopluk Habanec, trenér Slovácka.