MÁ O ČEM PŘEMÝŠLET. Trenér ostravského Baníku Martin Pulpit po prohře na Dukle.

MÁ O ČEM PŘEMÝŠLET. Trenér ostravského Baníku Martin Pulpit po prohře na Dukle. | foto: Doležal Michal, ČTK

Ostravský trenér Pulpit: Ty herní situace jsme si kreslili zbytečně

• 12
Přestože se trenér ostravských fotbalistů Martin Pulpit snažil své mužstvo připravit na zápas s Duklou co nejlíp, jeho snaha se u hráčů minula účinkem. "Snad to nebude znít až moc sebevědomě, ale právě Duklu mám hodně dobře přečtenou. Hráči měli informací dost na to, aby zápas zvládli líp," poznamenal Pulpit po prohře 0:2 na pražské Julisce.

"Nezbývá, než Dukle pogratulovat k zaslouženému vítězství," dodal nový ostravský kouč, který tým vedl ve druhém zápase.

Utkání Dukla versus Ostrava ve videoreportáži

S jakými pokyny mužstvo do utkání vstupovalo?
Řekli jsme si, že si musíme dát pozor od začátku. Na jako v minulém zápase s Teplicemi, kdy Kerič běžel v první minutě sám na naši branku. Jenže všechno, co jsme si při taktické přípravě kreslili, bylo zbytečné. Bohužel, tentokrát jsme v první minutě inkasovali.

Byl to klíčový moment zápasu?
Ten rychlý gól opravdu celé utkání ovlivnil. Po té inkasované brance jsme byli u všeho druzí, prohrávali jsme souboje a nakonec to vyústilo v druhou branku.

Proč jste střídal Krauta už po půlhodině hry?
Nebylo to kvůli tomu, že by snad hrál špatně, ale chtěl jsem posílit střed hřiště, tak jsem tam poslal defenzivního Vašendu.

Druhá půle byla z vaší strany přece jen o trochu lepší. Jak jste to viděl vy?
Chtěli jsme po přestávce dvoubrankový náskok Dukly alespoň zkorigovat a možná i vyrovnat. Jenže domácí si to už zkušeně pohlídali.

Proč jste dnes neměl k dispozici Svěrkoše?
Tento týden z dvou tréninků předčasně odešel. Poprvé mu oteklo operované koleno, podruhé ho bolelo. Tak jsme se před cestou do Prahy dohodli, že nebudeme v tom současném počasí nic riskovat, a že radši zůstane doma.

Co řeknete k aktivitě svého mužstva, když jste branku poprvé trefili v 88. minutě?
S aktivitou samozřejmě spokojený nejsem. Bylo to i tím, že Dukla byla agresivnější a prohrávali jsme devadesát procent soubojů jeden na jednoho.

Jak to tedy udělat, aby váš tým ve dvou zbývajících zápasech podzimu doma se Slováckem a na Slavii získal nějaké body?
Musíme se vrátit k enormnímu nasazení, k agresivitě. Taky nesmíme dělat školácké chyby. Jak jsem zápasy Ostravy studoval, inkasované góly přišly vinou laxnosti, pohodlnosti a lajdáctví. To prostě musí skončit. Příští zápas se Slováckem musíme bezpodmínečně vyhrát a přiblížit se patnáctibodové hranici, od níž bychom se chtěli odpíchnout do jarní sezony.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37