Premiéra mladého sparťana Hybše: nervozita, pak mazácký výkon

• 1
Haifa (Od zpravodaje iDNES.cz) - Poprvé v evropském poháru, poprvé za Spartu v základní sestavě. "Premiéru chce každý vyhrát, přál jsem si to i já, ale bohužel," litoval devatenáctiletý fotbalista Matěj Hybš.

V Izraeli už bylo po čtvrteční půlnoci, když líčil své dojmy z utkání proti Kirjatu Šmona. Stál na pět metrů širokém pásu udusané hlíny, který je kolem hřiště na stadionu v Haifě a v očích měl zklamání.

Sparta hrála jen 1:1 a o postup ze základní skupiny musí ještě vyrovnat. "Asi to tak nevypadalo, ale byl to hodně náročný zápas. Možná, že to počasí nám dělalo problémy, ale vymlouvat se na to nemůžeme."

Dosud hrál za Spartu jen pět minut v srpnové lize na Slovácku (4:1). V Izraeli dostal šanci, když kvůli svalovému zranění lýtka nemohl nastoupit stabilní levý obránce Manuel Pamič.

"Když mi trenér den před zápasem řekl, že budu hrát, byl jsem nervózní, i když jsem se moc těšil," přiznal. "V hlavě jsem si přehrával svoje úkoly i to, jak by zápas mohl vypadat."

Jeho velká premiéra nezačala dobře pro mužstvo ani pro něj. Neuběhly ani tři minuty a Sparta po chybě Holka v rozehrávce prohrávala. "To nikomu nepřidá, ale zase jsme měli dost času se zápasem něco udělat."

Hybš nevyhlížel, že by to s ním zamávalo. Dovolil si riskantní kličku, když ho soupeř napadal. Neustále se nabízel, neúnavně sprintoval po levém křídle, jenže spoluhráči ho moc nevyužívali. "Sebe hodnotit nebudu. Každopádně  kluci mi moc pomohli, mluvili na mě. Hlavně Jirka Jarošík, vedle kterého jsem hrál," poznamenal.

Po dvaceti minutách se s ostatními radoval z vyrovnání, které zařídil Kweuke. Další oslavu však už neprožil. "Je to škoda," dodal.