Olomoucký Jakub Petr (vpravo) ve vzdušném souboji s příbramským Jakubem Jugasem. | foto: Petr Janeček, MAFRA

• 1
Šest gólů Olomouce, které ji dostaly do čela tabulky. Tři trefy Ostravy, vlastní gól slávisty Hubáčka, jenž pomohl k vítězství Plzni. A také hrozivá srážka, po níž sparťan Kadlec utrpěl frakturu čelní kosti. Na sedm zápasů 13. kola první fotbalové ligy se podívejte ve videosestřizích.

Olomouc - Příbram 6:1

První dvě šance měli hosté, nakonec zápas končil exhibicí domácích. Olomouc poslal do vedení po dvaceti minutách Klesnil, gól do šatny dal Petr, který se trefil i krátce po přestávce. Po hodině hry Ordoš svým desátým gólem v sezoně zvýšil na 4:0, v poslední minutě dvěma góly zkompletoval hattrick.

Slavia - Plzeň 0:1

Slavisté v domácím souboji s plzeňským favoritem rozhodně nezklamali. Drželi se soupeřem krok, převáděli aktivní ofenzivní výkon, ale ve 31. minutě měli obrovskou smůlu. Stoper Hubáček chtěl odhlavičkovat centr z Horváthova přímého kopu, ale míč jen přizvedl do pravého horního růžku vlastní branky.

Liberec - Slovácko 3:2

Začali výborně, skončili zoufalými obrannými odkopy. Úřadující mistři fotbalové ligy z Liberce vedli doma nad Slováckem dvakrát o dvě branky, přesto se nakonec o vítězství strachovali. Těsný náskok ovšem dokázali uhlídat a v dohrávce 13. kola zvítězili 3:2.

Mladá Boleslav - Sparta 1:1

O výsledku průměrného utkání rozhodovali po přestávce pohotovou dorážkou domácí Mareš a proměněnou penaltou sparťan Hušbauer. Víc než ztráta dvou bodů bolí sparťany, že přišli o útočníka Kadlece, který utrpěl vážné zraněné hlavy.

Jihlava - Jablonec 0:1

Vítězství dosavadnímu lídrovi zajistil v 62. minutě efektním střelou přes hlavu záložník Jan Kopic. Jablonec je v této sezoně vůbec prvním týmem, který si veze z Jihlavy všechny tři body. Neudělal tak radost trenérovi Františku Komňackému, jenž vedl do léta pět let právě severočeský klub.

Ostrava - Teplice 3:2

Baník Ostrava v přímém souboji dvou týmů ze spodku tabulky porazil Teplice 3:2 a posunul se před svého soupeře. Novému trenérovi vítězů Martinu Pulpitovi tak vyšla premiéra, ale byly to nervy. Ostrava vedla už tři nula. Pohledná akce a dvě střely Kukece a Lukeše z přímých kopů jí daly komfortní náskok. Chybělo sedm minut a nevypadalo to, že se ještě o výsledek bude bát.

Brno - Dukla 1:3

Brněnští fotbalisté po slibném vstupu do sezony ztrácejí dech. V 13. kole první ligy doma podlehli pražské Dukle 1:3. Ta vyhrála po třech zápasech, o jejím vítězství rozhodl Borek dvěma góly v první půli. Domácí snížili po přestávce díky vlastní brance Bergra, v závěru svým premiérovým gólem v lize pojistil tři body Marek.

Hradec - Budějovice 0:1

Penalta v závěru rozhodla souboj dvou mužstev ze spodku tabulky. Hradec Králové prohrál doma s Českými Budějovicemi, které tak opustily poslední příčku. Pokutový kop sudí nařídil za faul Šislera na Táborského, hradeckého záložníka zároveň vyloučil.