SLÁVISTA. Před dvěma lety chytal Robert Slipčenko extraligu. Ve slovenské soutěží teď vyvolal bitku brankářů. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Po bitce brankářů musel dochytat útočník. Poprad přesto vyhrál

• 33
Když nemá kdo chytat, do branky musí hráč z pole. Situace, kterou znají hokejisté z nižších nebo z rekreačních soutěží, nastala v úterý v nejvyšší slovenské lize. Po bitce gólmanů si musel do popradské branky stoupnout útočník Samuel Takáč.

Konec utkání 16. kola nejvyšší slovenské soutěže v Banské Bystrici poznamenala série bitek, do které se zapojili i oba brankáři.

Domácí Robert Slipčenko, jenž dříve chytal extraligu za Slavii, i hostující Dušan Sidor dostali následně trest do konce utkání. Do popradské branky tak musel útočník Takáč. Poprad totiž už neměl k dispozici žádného gólmana, protože jednička Tommi Nikkilä se ve 43. minutě zranil.

Takáč přitom nebyl první volba Popradu; pro případ nouze byl již ve třetí třetině připraven zaskočit útočník Dávid Buc, i on se však zapojil do bitky a dostal trest. Do branky tak musel Takáč, který sice hned po patnácti sekundách inkasoval v přesilovce, ale vyrovnat se Banské Bystrici již nepodařilo a prohrála 3:4.

Slipčenko, který se popral již podruhé v této sezoně, po zápase přiznal, že Sidora k bitce vyzval úmyslně. Věděl, že Poprad už jiného brankáře nemá.

"Naznačoval jsem mu dost dlouho, aby do bitky šel, a přijal to. Bylo to férové, na konci jsme si podali ruce. Klobouk dolů před ním, že do toho šel," řekl bývalý brankář Slavie novinářům. "Jen je škoda, že jsme nevyrovnali," dodal Slipčenko, kterého za bitku netradičně pochválil i trenér.

Rozhodčí Miroslav Štefik v zápase nakonec rozdal 193 trestných minut, slovenský rekord byl ovšem daleko. Ve čtvrtfinálovém souboji play-off mezi Trenčínem a Martinem v roce 2008 rozdali hlavní arbitři 334 trestných minut.