Michael Lüftner (vlevo) z Teplic fauluje Zdeňka Klesnila z Olomouce

Michael Lüftner (vlevo) z Teplic fauluje Zdeňka Klesnila z Olomouce | foto: ČTK

Škoda šancí, ale bod je dobrý, cení si remízy olomoučtí fotbalisté

• 0
Jen patnáct minut poločasové přestávky si mohli fotbalisté Olomouce užívat pomyslný posun do čela Gambrinus ligy. V tu chvíli totiž vedli v Teplicích 1:0. Z druhé půlky však uběhlo jen pár minut, když Mahmutovič vyrovnal na 1:1. Další gól už na Stínadlech nepadl a Sigma zůstala v tabulce druhá.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se po bídném úvodu do sezony pokoušejí uniknout z nebezpečných osidel záchranářských bojů. Jedinou nebezpečnou akcí však byla střela Dolejše ve 27. minutě, kterou zastavil stoper Aleš Škerle.

Pak už se probudili hosté, nejdřív trefil Klesnil náruč brankáře Grigara, podruhé z otočky mířil mimo. Sigma využívala svou secvičenou kombinační hru, v níž nechyběl ani jeden z jejích mozků v podobě Tomáše Hořavy. Čtyřiadvacetiletý záložník v týdnu laboroval se zraněným kotníkem, nakonec se ale stihl na utkání připravit.

Vedení modrým přinesl ve 43. minutě paradoxně rohový kop Teplic, který se odrazil k Navrátilovi, ten přesprintoval celé hřiště a jeho pobídku uklidil rutinérsky do branky svým prvním letošním gólem Jakub Petr.

Vedení Hanáky uklidnilo možná až příliš, vstup do druhé půle nezachytili a domácí je dostali pod tlak. "Nechali jsme se trochu přehrát. Domácí nás zatlačili a z toho pramenil gól," litoval Michal Ordoš. Vyrovnání přinesla rychlá akce Podaného, který unikl ofsajdové pasti a přihrál před branku na volného Mahmutoviče. Blaha byl bezbranný.

Ve zbytku utkání už gól nepadl, bod brali oba soupeři. "Zahráli jsme znovu velmi dobrý zápas kombinačně, byla vidět snaha zvítězit. Škoda, že jsme nedokázali dotáhnout naše šance ke gólům, ale pořád je to plusový bod zvenku," cení si trenér Sigmy Roman Pivarník.

Jeho tým neprohrál pojedenácté v řadě, má stejně jako Jablonec 23 bodů, na oba týmy v čele se však vítězstvím nad Libercem dotáhla Sparta. "Jablonec má samozřejmě lepší skóre, ale v tabulce pravdy má jen plus dva, zatímco my plus osm. To může hrát roli," připomněl Pivarník dobrou bilanci svého týmu z hřišť soupeřů.

Utkání Teplice versus Olomouc ve videoreportáži

Bod za remízu stačil i teplickému kouči Zdeňku Ščasnému, který se snaží Severočechy vytáhnout z výsledkové nouze. "Vzhledem k průběhu zápasu s ním musíme být spokojeni. Na soupeře jsme našli recept, ale inkasovali jsme po neuvěřitelné chybě při vlastní standardní situaci. Pak stálo hodně dřiny aspoň vyrovnat," řekl Ščasný.

I podle něj udělala Sigma na Stínadlech dobrý dojem. "Olomouc vypadala v prvním poločase fotbalovější, je to dlouhodobě vedený tým, který ví, co má hrát," chválil.