Jiří Valenta (vpravo) ze Slovácka v souboji se sparťanem Pavlem Kadeřábkem.

Jiří Valenta (vpravo) ze Slovácka v souboji se sparťanem Pavlem Kadeřábkem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Valenta zahodil čtyři šance, bodovou ztrátu Slovácka vzal na sebe

• 0
Pokud by se po zápase Slovácka s Hradcem Králové vybíral jeho nešťastník, byl by domácí záložník Jiří Valenta kandidátem číslo jedna. Ze čtyř velkých možností nevyužil ani jednu, navrch dostal pět minut před koncem čtvrtou žlutou kartu, takže příští duel v Liberci vynechá.

"Za poslední dva zápasy jsem měl víc šancí než za celou sezonu," vykládal 24letý záložník Slovácka po remíze 1:1. "Ztrátu dvou bodů beru na sebe. Kdybych jednu proměnil, tak bychom stoprocentně vyhráli."

Kterou šanci si nejvíce vyčítáte? První, kdy jste šel sám na brankáře, nebo druhou, kdy jste pálil z desíti metrů?
Obě byly tutovky. Poprvé jsem chtěl Koubka obstřelit, při druhé jsem střílel na jistotu, abych nedal zbytečně ránu a trefil bránu. To se mi sice povedlo, Koubek tam ale šel napřed a chytil to hezky. Ve druhém poločase už jsem se ani netrefil mezi tyče.

Mohl to zavinit podmáčený trávník?
V tu chvíli jsem na něj nemyslel. Terén to neovlivnil.

Čím to, že se teď tak často dostáváte do gólových příležitostí?
Zpočátku sezony jsem jich moc neměl. Trenéři mi vyčítali, že v zakončení musím být hladovější. Teď šance mám, ale zase je neproměňuji. Tak nevím, co je lepší.