Momentka z květnového utkání mezi Příbramí a Ostravou.

Momentka z květnového utkání mezi Příbramí a Ostravou. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Příbram - Ostrava 2:1, duel nejhorších rozhodl Wágner, Baník jde na dno

• 81
Souboj nejhorších týmů fotbalové ligy zvládla lépe Příbram, která na svém hřišti ve 12. kole porazila Ostravu 2:1. Hosté dokázali vyrovnat, ale o výhře Příbrami rozhodl útočník Wágner. Baník čeká na vítězství už devět kol a klesl na poslední místo tabulky, naopak Středočeši poskočili alespoň dočasně na 13. příčku.

Utkání začalo se zpožděním, jelikož kvůli silnému sněžení muselo být hřiště "přejlanováno" červenou barvou. Na trávníku však zůstala poměrně silná sněhová vrstva a těžký terén fotbalistům ztěžoval práci.

"Jsme rádi, že se v takových podmínkách nakonec hrálo a že jsme mohli vybojovat tři body. Porazili jsme tým, nad kterým jsme potřebovali vyhrát," řekl po utkání příbramský hrdina Wágner.

V úvodu se však s podmínkami lépe vyrovnával Baník a Droppa potvrdil, že na nerovném povrchu může být každá střela nebezpečná. Ač jeho pokus šel dopřestřed brány, gólmanovi Hruškovi nadělal hodně problémů.

Utkání Příbram versus Ostrava ve videoreportáži

To se ale nedalo říct o ostravském brankáři Bučkovi, který musel ve 23. minutě čelit podobné střele Kalivody. Příbramský záložník si narazil se Šlapákem a poslal na ostravskou branku skákavou, ale nepříliš tvrdou střelu. Buček ji však podcenil a nechal si přes prsty propadnou míč do branky.

Buček nechtěně nechal vzpomenout na svůj kiks z minulého utkání proti Brnu, kdy také lacině inkasoval. I proto je Ostava nejvíce inkasujícím týmem ligy.

Domácí vstřelený gól nabudil, ale další šance už nepřicházely, jelikož na kluzkém a nerovném povrchu měli hráči obou týmů problémy s přesností.

Ostravě pak vyšel ideálně vstup do druhé půle. Baník nepozornosti v domácí obraně po minutě hry využil k rychlému přečíslení, Kraut se svou střelou ještě neuspěl, ale míč se od obránce odrazil ke Kukecovi a chorvatský útočník střelou z otočky vyrovnal.

Remízový stav, který viditelně nestačil ani jednomu z týmů, však vydržel jen deset minut. Pak hosté selhali při bránění standardní situace, když nechali zcela volnou přední tyč. Tam si na přihrávku Divíška naběhl reprezentant do 21 let Wágner a střelou do šibenice vrátil Příbrami vedení.

Domácí se poté poměrně bez problémů bránili a vyráželi do brejků. Ostravě k vyrovnání nepomohl ani příchod uzdraveného útočníka Svěrkoše, který se ale jako žádný z jeho spoluhráčů uži nedostal do větší šance. Baník tak na posledním místě ztrácí bod na předposlední Teplice, které ale mají nedělní zápas s Olomoucí k dobru.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme i náznaky šancí, ale nepovedlo se nám zakončit. Pak jsme ale obdrželi gól a přestali jsme hrát. To z naší strany nebylo dobré," hodnotil po utkání ostravský trenér Látal.